.

.

Filofax Оригиналниот Кожа Организатор, Корали, А5 (8.25 x 5.75) Секоја Година во Излет со да се направи и Контакти Refills, Индекси и notepaper (C022599)

Filofax Оригиналниот Кожа Организатор, Корали, А5 (8.25 x 5.75) Секоја Година во Излет со да се направи и Контакти Refills,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направена од дебела кожа, Оригиналниот Организаторот има икона дизајн стилизирана со користење на оригиналните Filofax Изглед.Прекрасните во неговата едноставност, ова организатор сега вклучува undated постојана грижа за секоја година.Filofax доаѓа со undated годишно планер, имајте на ум хартија, индекси, да се направи листа, контактирајте страници, владетел/page маркер.Едноставно поставување на страница маркер помеѓу релевантните страници, и да го отворите лаптоп подоцна да таму каде што застанавте.Оваа организаторот може да биде уникатно персоналните со уникатни додатоци и refills.Вклучува undated недела на 2 страница планер.Внатре лево има две картичка џебови, еден лизга џеб, две еластична пенкало циклуси, еден мултифункционален еластична држачот.Внатре десно има една лизга џеб, еден ни трошка подлога џеб.Направени во велика БРИТАНИЈА.Прекрасните во неговата едноставност, тоа се издвојува благодарение на својата широка палета на бои, високо модерен патент и природни бои.Ние не заборавајте да ви даде некои нови опции во еден од вашите омилени се движи..овие нови бои се вреди да се чека : Нови Сочни корали, впечатлива тиркизна и убава патент се зголеми.Во текот на годините, на Filofax организатор еволуираше од едноставна лабава лист систем во неразделен секојдневен додаток.На Filofax логото ветувања автентичноста и најдобрите изработка.Тоа е белег на беспрекорен квалитет, доверба во светот.Направена од дебела кожа, Оригиналниот Организаторот има икона дизајн стилизирана со користење на оригиналните Filofax Изглед.Оригиналниот издвојува благодарение на тоа да се биде многу модерен, својата широка палета на бои и природни бои.Во текот на годините, на Filofax организатор еволуираше од едноставна лабава лист систем во неразделен секојдневен додаток.Направена од дебела кожа, Оригиналниот организаторот има икона дизајн стилизирана со користење на оригиналните Filofax Изглед.Софистицирани класичен кожа-изгледа се покријат во светло на тренд бои со текстура крст-жито ефект.Во комбинација со едноставни организатор изградба и чисти линии.Saffiano е достапна во Џеб, Лични Компактен, Лични Компактен Zip, Лични и А5 Големина.Мермер, Индиго Флорални & Пастелни Места : Нашите Шеми за собирање нуди различни стилски организаторите кои го прават голема додатоци.Достапни во Личен и Џеб големина.Падот презглава во љубов со четири прекрасни нијанси во вонредна синтетички материјал кој изгледа и се чувствува како вистинска кожа.Или да им даде на вашиот организиран живот малку сјај со сјајни Filofax Домино организаторите.Убава комбинација на текстури, спојување густо ткаени микрофибер и спротивставени полно зрно кожа за современиот професионален изглед.Нашите Фузија организаторот има современа рака затворање и флексибилни внатрешни работи со повеќе надворешните и внатрешните џебови, вклучувајќи и единствена проширување паметен телефон џеб, што ја прави оваа колекција високо функционални како и стилски.

Особините

Купувачите избираат и