.

.

Pukido УБОДИТЕ Прилагодливи Ажурирани DC-DC LM 2596 Конвертор Buck Чекор Надолу Регулаторот Моќ Модул - (Приклучок Тип: НИ)

Pukido УБОДИТЕ Прилагодливи Ажурирани DC-DC LM 2596 Конвертор Buck Чекор Надолу Регулаторот Моќ Модул - (Приклучок Тип:

DEN 2076.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Приклучок Тип : НАС.Пакетот Вклучува : 1 X DC да DC Чекор Надолу Конвертор Модул LM2596 Напонски Регулатор Voltmeter 4 V-40 V(Случаен Боја) Забелешка : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.прозорецот.admin Account Id=230656888. напон спектар : 4-40 v (40 v да се ограничи највисок напон)Излезен напон спектар : 1.25 V - 37 V (декомпресија на владата, влез излез мора да биде поголема од 2 V погоре)Излезна струја : 2 континуирана output Output моќност : максимална 15 w Ripple фреквенција : 150 KHZGrain бран врв : 100 mv Voltmeter прецизност : ± 5 ‰Статична струја : 20 ma (и влезен напон излезниот напон и дигитални цевка боја е тесно поврзано со актуелната тековна ќе постои отстапување)Тежина : 33g.Големина : 7cm*4cm With напон екранот на функцијата, ја прикажува точноста е ± 0.05 V, опсег е 0 - 40 V.( Забелешка : со цел да се напон прикаже повеќе точни, ве молиме да се осигурате дека влезниот напон е поголем од 4 V)Копчето за да се префрлите мерење на влез или излез voltage,and LED покажува тековната мерење на влезен или излезен напон.На nixie цевка може да биде исклучен од страна на друго копче.Наведено во овие држави се во можност да се памтење, не е изгубена, дури и ако моќ е исклучен.Континуирано прилагодливи излезен напон спектар на 1.25 V -37 V, 4-40 V влезниот напон спектар.(The влезен напон е најмалку високо од излезниот напон од 1.5 V)Висока ефикасност,150 k Hz фиксна фреквенција внатрешен осцилатор.Гарантира 3А излез оптоварување тековната.Термички исклучување и тековната ограничување protection IN + : внесување позитивни/ВО : текст negative OUT + : излез позитивни/OUT - : излез negative Package вклучува : 1 X DC да DC Чекор Надолу Конвертор Модул LM2596 Напонски Регулатор Voltmeter 4 V-40 V(Случаен Боја)Забелешка : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Особините

Купувачите избираат и