.

.

Контрола На Системот GripSystem Движат Ремени Од Кревање Ремени

Контрола На Системот GripSystem Движат Ремени Од Кревање Ремени

DEN 191.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

GRIPSystem пакетот вклучува 2 Поместена прилагодливи harnesses 2 15ft Крстот Ремени.Издржливи Webbing Изградба (Тежина оценет во текот на 1500lbs.Затворен мобилен пена баласт на рамениците и грбот на притисок поени за комфорт на корисникот.Прилагодливи назад поддршка за совршено се вклопуваат и максимална ефикасност.Доживотна Гаранција Движат ќебе не се вклучени наскоро.Се прилагодува за да одговара на секој корисник во секунди!Веднаш се согласува да било големина & форма објект!Уникатен патентиран дизајн го прави непријатно, тешки товари се чувствуваат посветла и повеќе да се управува!Ја елиминира оштетување на подови, ѕидови и стока од испакнатини, dings, scuffs & инциденти!Намалување на ризикот од повреди на долниот дел од грбот со користење на соодветна ергономски дизајн и телото има направено GRIPSystem корисна алатка во трудо интензивни индустрии каде управување со ризик е грижа, и каде што неправилно подигање на техники можат да резултираат со високи проценти од назад повреди.Овој уред е тестиран опширно "на работа" во текот на пет години, како и за комплетирање на голема две години биомеханиката студира на Универзитетот на Калифорнија во Давис.Податоци неодамна беше објавено во два национални медицински списанија докажува дека намалување на притисок и стрес на долниот дел од грбот при користење на GRIPSystem беше високо како 70%.Ова ја прави GRIPSystem првиот производ на тоа е вид некогаш произведени да даде таква докажано позитивни резултати.Се движат ќебе не се вклучени наскоро.

Особините

Купувачите избираат и