.

.

Labrepco ЛАБОРАТОРИЈА-SC2-12-P100 Вертикална Градите Замрзнувач Полици (Нерѓосувачки Челик) со 100-cell Поликарбонат Кутии

Labrepco ЛАБОРАТОРИЈА-SC2-12-P100 Вертикална Градите Замрзнувач Полици (Нерѓосувачки Челик) со 100-cell Поликарбонат Кутии

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вертикална решетката за лабораторија градите или течен азот замрзнувачи.Направен од лесен, отпорни на корозија од не ' рѓосувачки челик.Полици се чисти и полира со lustrous заврши.Капацитет : (12) 2" чување на кутии (Fiberboard, Полипропилен, Поликарбонат, или Метал).Рек Димензии (L x H x W) : 5.5" x 26.56" x 5.63".Вклучува поликарбонат кутии со 100-cell dividers.Labrepco ЛАБОРАТОРИЈА-SC2-12 Вертикална/Градите Замрзнувач Полици се изработени од лесен, отпорни на корозија од не ' рѓосувачки челик.Заклучување род спречува кутии од лизгање надвор или преградата во текот на утовар/истовар.Полици се чисти и полира со lustrous заврши и затворени за да се заштити од отпечатоци од прсти или други знаци за време на превозот.Вклучува notched, вртливата се справи со дизајниран за лесно ракување, а носи ниски температури безбедносни ракавици.Компатибилен со повеќето модели на лабораториски градите замрзнувачи (-20, -40, -86) и течен азот резервоари, но се потврди вашиот потребни димензии пред купување.За 2 инчен кутии (fiberboard, полипропилен, поликарбонат, или метал).Поликарбонат кутии со 100-cell dividers се вклучени.

Особините

Купувачите избираат и