.

.

Милениум-Филтри MN-DVD20030W80B FILTREC Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Мрежа Медиумите, 80 µm Честички Задржување Големина, 3045 PSI Максимал?

Милениум-Филтри MN-DVD20030W80B FILTREC Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Мрежа Медиумите,

DEN 6641.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направен во Мичиген, САД.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависи од апликација и компатибилен со ОЕМ производ.Обезбедува супериорни заштита од честички.Милениум-Филтри хидраулични касети се направени за да се обезбеди чувствувате заштита од честиците и контаминација што може да доведе до неефикасност и непланираните застои.Соодветна течност чистота нивоа се критични за компоненти на хидраулична течност поток.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависат од апликацијата.Милениум Филтри употреба microglass медиуми, од не ' рѓосувачки челик мрежа или хартија медиуми.Micron рејтингот опсег од 250 microns надолу за да 1 micron.Овие хидраулични касети се од суштинско значење во намалување на оперативните трошоци.

Особините

Купувачите избираат и