.

.

Kerr 825-2201 К3 Никел-Титаниум Ротари Ендодонтско Датотеката, Големината 20, 0.02 Коси, 21 mm Должина, Жолта Совет (Пакување од 6)

Kerr 825-2201 К3 Никел-Титаниум Ротари Ендодонтско Датотеката, Големината 20, 0.02 Коси, 21 mm Должина, Жолта Совет (Пакување

DEN 2400.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Позитивни гребло агол дава активен сечење акција на К3 ендо датотеки.На К3 ротари датотека е широк радијална земјиште обезбедува сечилото поддршка при додавање на периферна сила да се спротивстави на torsional и ротари стресови.Третиот радијална земјиштето на К3 датотеки стабилизира и го задржува инструмент сконцентриран во канал и ја минимизира преку ангажман.Радијална земјиште олеснување намалува триењето на канал ѕид.К3 е трета генерација, triple-fluted, асиметрични ендодонтско датотечниот систем.Позитивни гребло агол дава активен сечење акција на К3 ендо датотеки.На К3 ротари датотека е широк радијална земјиште обезбедува сечилото поддршка при додавање на периферна сила да се спротивстави на torsional и ротари стресови.

Особините

Купувачите избираат и