.

.

Eaton Aeroquip FF2068T1010S Челични Цевки Вклучите, 45 Степен Лактите, 5/8 Цевка OD, 1 се Соочуваат со Печат Машки x 7/8 О-Прстен Шеф Машки

Eaton Aeroquip FF2068T1010S Челични Цевки Вклучите, 45 Степен Лактите, 5/8 Цевка OD, 1 се Соочуваат со Печат Машки x 7/8

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

45-степен цевки вклучите лактот адаптер за поврзување на цевки на 45 степени агол во опсег на течност за трансфер на апликации.Машки 1-14 рамно лицето теми на едниот крај машки и 7/8-14 SAE О-прстен теми на други за употреба со 5/8" OD цевки.Поцинкувана челична за сила, издржливост и отпорност на корозија.Ги исполнува SAE 520320 спецификации.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, PBT (polybutylene терефталат), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, и е со седиште во Даблин, Ирска.

Особините

Купувачите избираат и