.

.

Лесен-за-Мене™ Децата Читатели Постави D, 7-Пакет

Лесен-за-Мене™ Децата Читатели Постави D, 7-Пакет

DEN 854.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа група ги вклучува 7 групи на 24 полна боја, 12-страница приказни.Книгите се 5.5" x 5.5".Decodable Читателите.Направен во САД.Лесен-за-Мене D Читатели да се изгради на Множества A, B, & C со зголемување на тешкотии во звук правопис.Phonics концепти вклучуваат звук правопис ph, ough, ле, al, ел, ил, gh, pt, bt, mb, gn, kn, rh, wr, и многу повеќе.Секое дете ќе биде целосно подготвен за успешно да ја чита секоја книга!Оваа група на Читатели, исто така, учи повеќе од 100 нови Snapwords од Листата D и Листа Г Оваа група на Читатели е дизајнирана да ја охрабри и поддржи учениците како тие да станат вешти и уверени читателите.

Особините

Купувачите избираат и