.

.

HAILAN-H Лабораторија Метри HDS4202M-N Дигитални Oscilloscope со 200MHZ пропусен Опсег 1GS/s Стапка на Примерок Oscilloscope/WAN/Фреквенција Метар 3 во 1 со Напојување

HAILAN-H Лабораторија Метри HDS4202M-N Дигитални Oscilloscope со 200MHZ пропусен Опсег 1GS/s Стапка на Примерок Oscilloscope/WAN/Фреквенција

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

- Auto-скала Функција. - 20 група автоматско мерење опции. - USB пренос на податоци поддржани. - Multimeter ново поддржани SCPI. - Бранови рекорд & реприза.Модел:HDS4202 M-NBandwidth:200 MHz Sample Стапка (во реално време ):1 GS/s Horizontal Скала (s/div):2ns/di V~100s/div, чекор по 10~2~5 Rise Време (на текст, типичен)v≤ 1.7 ns Display:3.8 инчен колор TFT дисплеј со панел (640 × 480 пиксели, 65535 бои)Каналот:dual Input Отпорност:1 MΩ ± 2%, паралелно со 15p F ± 5p FRecord Должина:max 6000 точки на секоја channel Interpolation:гревот (x) / x Probe Слабеењето Фактор:1 X,10 X,100 X,1000 XInput Спојка:DC, AC, и GNDDC Точност (просек):просек >16 : ±(5% читање + 0.05 div) за VVertical Чувствителност:5m V/di V~5 V/div (на влез)Вертикална Резолуција (A/D):8 бити (2 канали истовремено )Макс. Влезен Напон:400 V (PK - PK) (DC + AC, PK - PK, 1 MΩ текст отпорност, сондата слабеењето 10 : 1), МАЧКА IITrigger Тип:Работ, Видео, Alternate Trigger Режим:Auto, Нормално, Single Trigger Ниво:±6 поделби од екранот center Acquisition Режим:Примерок, Врв се Открие, и Average DC се Добие Точност:±3%Автоматско Мерење:Vpp, Vavg, Vamp, Vrms, Freq, Период, Vmax, Vmin, Vtop, Vbase, Префрлување, Preshoot, се Зголеми Време, Падот Време, Одложување На→B↑, го Одложи→B↓, +Ширина, -Ширина, +Должност, -Duty Waveform Математика:, ×, Ў, FFTWaveform Складирање:4 waveforms Lissajous Слика :пропусен Опсег:целосна bandwidth Phase Разлика ±3 degrees Communication Интерфејс:USBPower Supply:100 V-240 V AC, 50/60 Hz Li-ion Батерија:7.4 V, 6 часа operation Dimensions (W × H × D):180 × 115 × 40 (mm)Тежина (без пакет):645 g.

Особините

Купувачите избираат и