.

.

Дом на Волна Креветчето Душек за Бебе и Деца/Oeko-Tex Заверена Пополнување & Материјали/Било која Големина на Барање - 28 x 52 x 4 Лен со Тенки Ленти

Дом на Волна Креветчето Душек за Бебе и Деца/Oeko-Tex Заверена Пополнување & Материјали/Било која Големина на Барање -

DEN 2016.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Крајната здрава душек за бебиња комбинирање на рачно изработени изработка и луксузен удобност.Промовирање на мирен одмор* за вашето бебе со оваа природно поддршка, но сепак мека-на-на-на допир душек направени со најчиста материјали.Волна дише лесно, нудејќи им ги на ладно, суво искуство.Со здрави материјали, вашето дете ќе биде безбедна од штетни несакани ефекти на повеќето душеци на пазарот.Целосно ослободени од синтетика или други хемикалии.Креветчето душеци треба да биде на фирмата страна.Сепак, многу компании одат overboard на цврстина до степен да создава непријатност за бебето.Нашиов се убаво рамнотежа помеѓу supportiveness и мекост.ФИЛ : 100% нов Oeko-Tex заверена лабава волна.За custom sizes, ве молиме испратете ни порака со кликнување на Домот на Волна под "Додади во кошничка", а потоа кликнете на "постави прашање".На душек карактеристики издржливи метална патенти на 2 подолго страни на душек па лесно може да се прилагоди на волна, додавање или отстранување на волна, ако е потребно.Ние, исто така може да понуди пластични патентите по барање.Tufting оди преку целата душек да се задржи на пополнување на место.Бесплатни mending комплет вклучени.Волна регулира температурата на телото, за разлика од било кој друг материјал, така што вашето бебе нема да се чувствувате премногу топло или многу ладно, овозможувајќи да спијат подолго и подобро.Ја регулира телесната влага и промовира здравата положба на телото во текот на спиењето преку единствен начин на еластичен волна, влакна поддршка на тежина.Погоден за луѓето со MCS и други хемиски нестабилност. 3-ДЕН низ СВЕТОТ ИСПОРАКА ВКЛУЧЕНИ *Според истражувањето спроведено од страна На Универзитетот на Сиднеј, волна душеци се научно докажани да се промовира мирен сон.КАРАКТЕРИСТИКИ : Трајни метална патенти на 2 подолго страни на душек па лесно може да се прилагоди на волна, додавање или отстранување на волна, ако е потребно.Ние, исто така може да понуди пластични патентите по барање.Рачно изработени и рака-tufted со природни лен тема.Tufting оди преку целата душек да се задржи на пополнување на место.Мини piped рабови за додаде структура.ГОЛЕМИНА ОПЦИИ : КРЕВЕТЧЕТО - 28 x 52 x 4" (71 x 132 x 10 cm) COT - 24 x 48 x 4" (61 x 122 x 10 cm) МИНИ КРЕВЕТЧЕТО - 24 x 38 x 3" (61 x 96.5 х 8 см) МИНИ КРЕВЕТЧЕТО - 18 x 36 x 3" (45.7 x 91.4 х 8 см) За custom sizes, ве молиме испратете ни порака кликнување на Домот на Волна под "Додади во кошничка", а потоа кликнете на "постави прашање".ФИЛ : 100% Нов Oeko-Tex Заверена Лабава Волна ТКАЕНИНИ ОПЦИИ : 100% Органски Памук (во тешка категорија, unbleached, GOTS уверение) 100% Богородица Волна (Oeko-Tex уверение) 59% Лен / 41% Памук (Oeko-Tex уверение) 100% Лен Ткаенини со Тенок Сива или Црвени Ленти (Oeko-Tex уверение) ДИЗАЈН : со мини piped рабовите ЧИСТЕЊЕ : На темпирана не е пренослив и треба да биде место исчистени.ЗОШТО ВОЛНА?Некои од многуте причини луѓе избираат волна над синтетички (пена или дури и други алтернативи (како латекс : Држи се излади во текот на летото & топло во зима.Погоден за луѓето со MCS и други хемиски нестабилност.Ја регулира телесната влага, особено корисна за луѓето кои пот во текот на ноќта.Го намалува изложеноста на VOCs во вашиот дом.

Особините

Купувачите избираат и