.

.

Кол-Parmer Ниска Пад на Притисок на Гас Flowmeter, 0-5 sccm, Батерија, Моно

Кол-Parmer Ниска Пад на Притисок на Гас Flowmeter, 0-5 sccm, Батерија, Моно

DEN 691.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Точност : ±(0.8 R + 0.2 FS).Комуникации : RS-232. Дисплеј Тип : 7-линија x 4-цифрен LCD; 1.25"H протокот на екранот.Електрични Конекции : 8-пински мини-DIN.Излез : 0 за 5 VDC.Повеќе Детали За Производот.Користење на понова ламинарен диференцијални притисок, проток на технологија, овие маса flowmeters и контролори имаат многу помал пад на притисок низ инструментот.Метри и контролори не бараат загревање време, и понуди 10 ms време на одговор за метри и 100 ms за контролори.Типични апликации вклучуваат земање на воздух, природен гас премерување и калибрација, и гасни анализи и totalizing.Одберете од 30 различни гасови во реално време со гас и гас микс калибрации веќе се програмирани во метри или контролор.Интегриран тастатурата околу екранот е за сите што е потребно да програма на единицата за услугата.Од 0 до 5 VDC излез дозволи пренос на протокот вредност на далечен екран, рекордер, или контролор регулирање на вентил или пумпа.Батеријата-напојува метри ви овозможи да се земе метар од сајт до сајт за проток воспоставување и on-сајт калибрација.Тие имаат монохроматски дисплеј и интегрирана батерија батеријата пакети.Напон-напојува метри и контролори функција боја на осветлување TFT (тенките транзистори) дисплеј и се дизајнирани за една област употреба.На TFT екранот ви овозможува да видите кога метар или контролор е во макс опсег или надвор од опсег; секоја нумеричка читање на четири параметри (проток на маса, волуметриски проток, притисок и температура) промена на жолтиот на 100% од опсегот и црвено на 128% од опсегот.Сопствени единици се достапни.Контактирајте со некоја Апликација Специјалист за детали.Она што се Вклучени : 120/230 VAC адаптер со комуникации кабел и NIST-може да се следат калибрација на извештајот доставен од страна на производителот.Наменета за апликации каде висока точност и многу ниска пад на притисок се од суштинско значење Мерка 30 стандард гасови 200 : 1 turndown сооднос Полн обем притисок паѓа толку ниско, како 0.1 psid да 0.69 psid се Постави и контрола од еден лесен-за-користење на тастатура.

Особините

Купувачите избираат и