.

.

Skinfix Бариера Липидите-Зголемете 360 Око Третман 0.5 oz

Skinfix Бариера Липидите-Зголемете 360 Око Третман 0.5 oz

DEN 696.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ТЕСТИРАНИ 4% Saccharomyces Комплекс помага да се намали појавата на темни кругови; и, 3% Алги Hyaluronate Мешавина дека го повлекува влага во кожата и да се создаде мазен изглед. 3% Тројно Липидите Комплекс : тоа е еден и ист потпис состојка.Овој ексклузивен комплекс е патентирана липидите мултипликатор која ви помага да го надополнува кожата бариера липиди, како што се ceramides и масни киселини.Липиди ја зацврсти вашиот бариера да се брани против оштетена кожа, што доведува до твоите најдобри тен некогаш.ЗДРАВА БАРИЕРА : здрава бариера е од суштинско значење.На повеќе различни липиди имаш, толку подобро вашиот бариера ќе функција да се брани против сите видови на прашања кои се движат од предвремено стареење до сериозни сувост да црвенило/воспаление.МИР НА УМОТ ФОРМУЛА : ова око крем е вегетаријанската и суровост-слободни.Тоа е без мирис, parabens, сулфати, формалдехид, phthalates, silicones, ланолин, petrolatum, пропилен гликол, Штипки, глутен, и повеќе.Skinfix Бариера+ Тројно Липидите-Зголемете 360° Око Крем 0.5 мл/ 15 мпп третман со користење невиден, концентрирани, клинички actives да целна хидратација, темни кругови, подпухналост, и фини линии околу очите и капаци.Actives : - 3% Тројно Липидите Комплекс : потпис состојка.Овој ексклузивен комплекс е патентирана липидите мултипликатор која ви помага да го надополнува кожата бариера липиди, како што се ceramides и масни киселини.Липиди ја зацврсти вашиот бариера да се брани против оштетена кожа, што доведува до твоите најдобри тен некогаш.- 5% Семе од Луцерка Комплекс : Помага да се намали на изгледот на под-око подпухналост.- 5% Семе од Луцерка Комплекс : Помага да се намали на изгледот на под-око подпухналост - 4% Saccharomyces Комплекс : Помага да се намали појавата на темни кругови - 3% Алги Hyaluronate се Вклопуваат : го Повлекува влага во кожата и да се создаде непречено appearance Clinical Резултати : Во 28-ден дерматолог-led клинички студии : - 93% се покажа намалување на фини линии во под-око област - 85% покажаа намалување во подпухналост во под-око област - 89% покажа намалување на темните кругови во под-око area How да го Користите : - Користење на airless фармацевт, пумпа 1-2 капки на прсти и допрете 360° околу орбитална коска и очите - вклучувајќи eyelids.- Користете го наутро под шминка и во текот на ноќта да се надополнува и се изедначи на деликатна очите.Овој производ е вегетаријанската и суровост-слободни.Тоа е без мирис, parabens, сулфати, формалдехид, phthalates, silicones, ланолин, petrolatum, пропилен гликол, Штипки, глутен, и повеќе.

Особините

Купувачите избираат и