.

.

ASUS РОГ Strix Лузна 15 Гејмерски Лаптоп, 240Hz 15.6 FHD 3ms IPS, Intel Core i7-10875H ПРОЦЕСОР, NVIDIA GeForce RTX 2070 Супер, 16GB DDR4, 1TB PCIe SSD, По-Копче за RGB, Wi-Fi 6, Windows 10, G532LWS-DS76

ASUS РОГ Strix Лузна 15 Гејмерски Лаптоп, 240Hz 15.6 FHD 3ms IPS, Intel Core i7-10875H ПРОЦЕСОР, NVIDIA GeForce RTX 2070

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .NVIDIA Ge Force RTX 2070 СУПЕР 8 GB GDDR6 со РОГ се Зголеми (База : 1140 MHz, Зголемете : 1380 MHz, TDP : 115 W).Најновите 10 Генерација Intel Core i7-10875 H Процесор. 240 Hz 3ms 15.6" Full HD 1920x1080 IPS-Тип на Екранот. 16 GB DDR4 3200 MHz RAM меморија 1 TB PCIe SSD Windows 10 Дома.РОГ Интелигентни Ладење термо систем со Термо Grizzly Течен Метал Термички Соединение.РОГ Аура Sync Систем со RGB Тастатура, Лого, и Светлината Бар.Свирка+ Wi-Fi 6 со Range Boost & Bluetooth 5.0 РОГ Корекција II РОГ Лесна Надградба на Дизајнот.Пакет : Добијте 30 дена од денот на Xbox Игра Помине на КОМПЈУТЕР со купување*.Исклучителна брзина, моќ и перформанси подигнете РОГ Strix ЛУЗНА 15 до врвот ниво на Windows 10 игри.Најновите 10 Генерација на Intel® Core™ i7 процесори и моќни Ge Force® RTX™ графика наситен врвни игри панел кој ќе ве однесе на следното граница на про esports брзина.Интелигентни Ладење иновации како течен метал соединение на ПРОЦЕСОРОТ да се подигне на лентата на врвот перформанси.

Особините

Купувачите избираат и