.

.

12 Бои Прозрачна Смола Пигмент Светат во Темно Прав Colorant Смола за DIY Уметности, Занаети, Бања Бомби со Боја, Епоксидни, Смола, Усна Balms, лак, или Сапун Одлуки Материјали

12 Бои Прозрачна Смола Пигмент Светат во Темно Прав Colorant Смола за DIY Уметности, Занаети, Бања Бомби со Боја, Епоксидни,

DEN 411.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

◆ .Лесен За Користење : Прав боја брзо се топи и се придава на сапун материјал, лесно креирање на совршен производ. ◆ .Висока осветленост!Создавање на убави долготрајни искра прозрачна смола уметност дизајн. ◆ 3 методи за да се направи тоа флуоресцентни : 1. Покажува под сонце барем 5-10 mins2. Покажува под светлината најмалку 15-30 mins3. Покажува под УВ светлина ќе флуоресцентни директно. ◆ Answer : ___________________________ Note : Ние сме пополнување во целост шишиња, како во прав е деликатна, тоа ќе потоне во време на транспортот, затоа тоа не може да биде целосна. ◆ .Повеќекратна употреба : може да се користи за повеќе намени за сите возрасти.сапун бања бомба бои во оваа група се мика прав бои кои се топи брзо и лесно и се идеални за сапун и епоксидна смола одлуки.Функција : Висока осветленост!Создавање на убави долготрајни искра прозрачна смола уметност дизајн.Стави тоа во сонце или светилка, тогаш тоа ќе блесне во темница.Тоа може да се користи со различни лакови и смоли заедно, направени прозрачна боја.Тоа може да се користи како акрилик прав или да се меша со акрил во прав за на доградба на акрилни употреба.Тоа може да се користи со лак или УВ гел за да се создаде одличен ефект.Можете да ги користите Ноктите Флуоресцентни во Прав за декорација на вашите нокти или тело да уживате во вечерта партија, како ноќта на Вештерките, Божиќ, Карневал и така натаму.Answer : ___________________________ Note : во прав не може да се користи со вода директно, идеален за употреба со лак масло или јасно полски.3 методи за да се направи тоа флуоресцентни : 1. Покажува под сонце барем 5-10 mins2. Покажува под светлината најмалку 15-30 mins3. Покажува под УВ светлина ќе флуоресцентни директно.Спецификација : Тип : Флуоресцентни Powder Main Материјал : Powder Color : 1# Жолта Green2# Сина Green3# Небото Blue4# Green5# Црвена Роза 6# Orange7# Blue8# Red9# Pink10# Yellow11# Портокал Yellow12# Црвен Портокал.Големина : 5 грам еден bottle Quantity : 12 Bottles Note : ве Молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 12 Шишиња x Флуоресцентни во Прав.(12 Бои).

Особините

Type:
Fluorescent Powder
Main Material:
Powder
Color:
1# Yellow Green :
2# Blue Green :
3# Sky Blue :
4# Green :
5# Rose Red :
6# Orange :
7# Blue :
8# Red :
9# Pink :
10# Yellow :
11# Orange Yellow :
12# Orange Red. :
Size:
5 gram one bottle
Quantity:
12 Bottles
Note:
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Package includes:
12 Bottles x Fluorescent Powder.(12 Colors) :

Купувачите избираат и