.

.

BQFLZY 2000ml Згусне Стакло Мерење на Цилиндар Хемиски Експеримент Опрема Погодна за Лабораторија/Медицина/Хемија/Настава Висока Температура Отпор

BQFLZY 2000ml Згусне Стакло Мерење на Цилиндар Хемиски Експеримент Опрема Погодна за Лабораторија/Медицина/Хемија/Настава

DEN 1094.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

【КОЛИЧЕСТВО】 објектот е збир на 1pcs дипломирал мерење цилиндри, вклучувајќи 2000ml.Површината на мерење цилиндар е мазна, без изданија, и убава. 【МЕРЕЊЕ на ЦИЛИНДРИ ПОСТАВЕНИ】мерење цилиндар треба да се мора да се има во лабораторија, без разлика за специјалист или на луѓе кои сакаат да прават експерименти.Обележја на мерење цилиндар се јасно означени, така што тие се лесни за читање и точни graduations ви овозможи да се изврши точни мерења. 【СТАБИЛНА БАЗА】широк раб и конусна spout, што го прави лесно да се пополни и се прелива течности; Мерење цилиндар е дизајниран со заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат. 【ТЕШКИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИ】Обновливи, еколошки, не се загрози лесно, лесно да се чисти, за лабораторија, кујна, наука експеримент, течни мерење, итн. 【БЕЗ РИЗИК КУПУВАЊЕ】немојте да се грижите за квалитетот, и да ги купувате безбедно!!!Ние го цениме нашите клиенти и сакаат да уживаат во пријатен шопинг искуство!Ако поради некоја причина не сте 100% задоволни со нашите производи, ве Молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор.

Особините

Купувачите избираат и