.

.

JIHAE115 лупа Убавина Зголемена светилка 5X / 8X / 10X Зголемувачот shadowless Ладна Светлина Прилагодливи Агол Помине Козметички Тетоважа (Боја : Бела, Големина : 10)

JIHAE115 лупа Убавина Зголемена светилка 5X / 8X / 10X Зголемувачот shadowless Ладна Светлина Прилагодливи Агол Помине

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ова е мулти-цел засилувачи за козметички салони, читање, одржување на прецизни инструменти, стоматолошки, везови, тетоважа, итн.Користете лупа лупа цевки и студено, што ќе ви овозможи да се јасно да се види на кожата, ракописи и картон детали.Светилки со висок квалитет и висока рефрактивната refractor зголемувачот проширија и изострен, може да го намали замор на очите и око за заштита.Лесно да се работи, на копчето start, без рачно прилагодување.Зголемена светилка може да flex и се наведнуваат да се осигура дека тоа може да се користи во различни сценарија. ★ Бренд : jiahe115★ Добредојдовте во мојата продавница,★ се надеваме дека ќе може да го најдете производот ви се допаѓа во нашата продавница.★ Главната функција на лупа е да се прошири на слика на предметот.★ Набљудување метод 1 : Набљудување огледало е поблиску до набљудување цел, забележани така што набљудување целна не се движи, и растојанието помеѓу човечкото око и набљудување целна не се промени, а потоа рачно лупа се пресели и се пресели и назад.Се додека сликата не станува остри и јасни,★ Набљудување метод 2 : Премести очила блиску до окото колку што е можно.На зголемувачот не се движи и се движи објектот се додека сликата не е во голема мера се јасни.★ Употреба : 1. Безбоен achromatic леќа.Ова јасно може да се набљудуваат идентификација на кутии и светлината и carcinence, фотографии и скапоцени камења.2. Тоа исто така може да се користи за тестирање на накит сертификација, супстрат површина квалитет, боја корекција, итн.Да читате книга, да читате весник, на работа или да ја користите за многу други апликации.★ Нашиот производ е целосно тестирани, се проверуваат и се одликува пред превозот, па може да се купи со доверба.Име на производ : Magnifier Zoom : 5 X / 8 X / 10 XVoltage : 110 V-220 VFrequency : 50 HZ-60 HZHeight : 165 cm Weight : 6.5 kg Use Локација : салон за убавина / помине shop / house Packing листата : * 1 зголемена lampnote : Поради разликите помеѓу екран и фотографски светлина, производот може да биде 1-2 см грешка, и ќе има некои слики во боја.Ако имате било какви прашања, молам контактирајте ме на првиот пат.Јас ќе се реши за вас како е можно поскоро.

Особините

Купувачите избираат и