.

.

Pentair Pentek ПС-20BB Големи Сини Јаглерод Вода Филтер, 20-Инчни, Целата Куќа Јаглерод Блок Замена Кертриџ со Врзани Прав Активиран Јаглерод (PAC) Филтер, 20 x 4.5, 0.5 Micron

Pentair Pentek ПС-20BB Големи Сини Јаглерод Вода Филтер, 20-Инчни, Целата Куќа Јаглерод Блок Замена Кертриџ со Врзани Прав

DEN 1878.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

ВИСОК КАПАЦИТЕТ МАЛИ PARTICULATE НАМАЛУВАЊЕ на лошиот вкус & мирис, хлор и одредени VOCs за да се обезбеди одличен вкус вода за пиење.ОДГОВАРА на СИТЕ 20" Големата Сина или други тешки живеалишта и може да го замени било 20" x 4.5" јаглероден филтер кертриџ.ЕФИКАСЕН ВО ФИЛТРИРАЊЕ парична казна слоевита хлор вкус и мирис.NSF INTERNATIONAL тестира и да биде одобрен за вашиот мир на умот. 150,000 ЛИТРИ КАПАЦИТЕТ.Заменете секој 1 година или кога ќе се забележи пад во вода под притисок или на квалитетот на водата.Оваа Pentek ПС-20 јаглероден филтер кертриџ намалува парична казна слоевита, хлор вкус и мирис во станбени и комерцијални вода за пиење.Таа има номинална (85%) филтрација оценка од 0,5 micron, и 99.95% ефикасност.Тоа ќе ги намали бесплатно достапни хлор (FAC) во 2 делови на милион (ппм) од страна на барем 90% во до 45,000 литри на проток од 2 литри во минута (gpm).Оваа кертриџ е направен од царински прав активиран јаглерод (PAC) филтер медиумите завиткани во полиолефин со полиетилен надворешниот пребивање.На нитрилна butadiene гума (Buna-N) дихтунзи печат кертриџ против домување (се продава одделно).На кертриџ има почетен пад на притисок од 3.0 фунти на квадратен инч (psi) со проток од 2 литри во минута (gpm), и работи во текот на температура опсег од 40 до 180 степени F (4.4 да 82.2 степени C).Оваа јаглерод блок филтер кертриџ ги исполнува Националните Санитарни Фондацијата/Американскиот Национален Институт за Стандарди (NSF/ANSI) стандард 42 за обезбедување на квалитет и е за прочистување на станбен и деловен вода за пиење.

Особините

Купувачите избираат и