.

.

II101 60-Парче Порцелански Вечера Садови Постави Вечера Супа Десерт Чинии, Чаши И Чинии Поставите Услугата За 12 Лице Dinnerware Јадење (Боја : Бела)

II101 60-Парче Порцелански Вечера Садови Постави Вечера Супа Десерт Чинии, Чаши И Чинии Поставите Услугата За 12 Лице Dinnerware

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Секоја чинија и купот е 100% машина за миење на садови и Микробранова Безбедно.Голем е за секојдневна употреба или специјални прилики.Направени од казна, порцелан, тоа му припаѓа на средно висока температура отпуштање на здрава керамика.Едноставен стил на дизајн, лесно да одговараат на постојните садови, елегантен и благородна во кујната.Нашата чинија поставува ќе додадете потпис во стилот на било маса амбиент, без разлика дали се користат за забавни или секојдневно јадење.ДИМЕНЗИЈА : 6.5"Десерт Плоча : L*W*H : 16.7*16.7*2 CM Тежина : 317g8"Супа Плоча : L*W*H : 20*20*3.8 CM Тежина : 403g9.5"Вечера Плоча : L*W*H : 23.5*23.5*2 CM Тежина : 638 g4"Првенство : L*W*H : 10.2*8*6.7 cm Тежина : 175g Волумен 200ml6"Чинијата L*W*H : 14.7*14.7*1.7 cm Тежина : 173g PACKAGE INCLUDED12 X Вечера Плочи,12 X Супа Plates12 X Десерт Plates12 X Cup12 X Чинијата.

Особините

Купувачите избираат и