.

.

Породилно Перница, Доење Бременост Подлога, Телото и Назад Поддршка-Ергономски Породилно Перница за Жени и Деца

Породилно Перница, Доење Бременост Подлога, Телото и Назад Поддршка-Ергономски Породилно Перница за Жени и Деца

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Бременоста Перница]Поддршка на колковите, колената, глуждовите и колковите.Одржување на колковите, колената и глуждовите се усогласени се покажа за да се ублажи симптомите на SPD. [Бременоста Перница] поддржува и поттикнува спиењето на левата страна, кој може да се промовира максимален проток на крв и комуникација помеѓу мајката и бебето, и може да го промовираат најдобриот позиционирање на фетусот. [Овозможи слободно движење] бременоста перница не ќе поправат сте во иста позиција цела ноќ, што ќе ви овозможи да се најде на повеќето удобно спиење позиција и да се намали брзината на прегревање. [Мултифункционален перница] На U-облик на перница за бремени жени може да се прилагоди на различни форми, без разлика дали се да читате книга или гледајќи ТЕЛЕВИЗИЈА, може да го поддржи тоа во секое време, насекаде.Перница од страна на бремената жена, исто така, може да биде превртен, и да ја користите вашата сопствена перница да invert. [По-продажбата на гаранција] Ако имате било какви прашања за овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви даде најмногу задоволителен одговор во рок од 12 часа, ве молиме да бидат сигурни да се купи!.Ова удобно полно работно тело перница е многу погодна да се обезбеди мајки-да-биде со релаксирачки сон, тие треба со ослободување заеднички бременоста discomforts.Оваа породилно перница е дизајниран да облик на контури на целото тело и да ги поттикне мајки-да-биде да спијат на нивните страни.Ова е најдобрата позиција за спиење за мајки и бебиња.Оваа мека и удобна перница е исто така многу погодни за удобно хранење позиција на бебето по раѓањето.Лесно облик тоа во различни форми и притискам со оваа перница.Тоа ќе го поддржува вашиот дел на грбот, колковите, колената, вратот и главата да им помогне на ублажување на болка и непријатност во врска со бременоста, ишијас, фибромијалгија, појава на рефлукс, итн.опсег : Pillowcase ткаенини : cotton Filling : полиестер fiber Features : анти-статички, ладење, анти-snoring Provides удобност и bulkiness за странични прагови, што резултира со подобри перформанси и повеќе не се користи.Пакет се Вклучени : 1*перница.

Особините

Купувачите избираат и