.

.

SKREOJF Претходно вртежен момент Клуч 1/2 Вози вртежен момент Клуч Адаптер Приклучок Адаптер Сет за во Автомобил Велосипед Поправка на Рачни Алатки

SKREOJF Претходно вртежен момент Клуч 1/2 Вози вртежен момент Клуч Адаптер Приклучок Адаптер Сет за во Автомобил Велосипед

DEN 12710.88

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дигитални вртежен момент мерач е вртежен момент следење инструмент опремен со ratchet клуч,кој се користи за различни затегнување и демонтажа контрола на бетоните.Погоден за автомобили, велосипеди, разни машини одржување и други индустрии.Грешка : Двонасочно читање грешка е ± 2% насока на стрелките на часовникот и ± 2.5%спротивно од стрелките на часовникот.Тоа може да се примени и во двете напред и рикверц насоки.Со звук и светло за аларм функција и светлото функција, тоа е convenientto работат во текот на ноќта или во места со недоволна светлина.Три вида на работни модови може да биде вклучен слободно : реално-време на чекање, врв на режимот, поставениот режим.За производи Дигитални вртежен момент мерач е вртежен момент следење инструмент опремен со ratchet клуч,кој се користи за различни затегнување и демонтажа контрола на бетоните.Погоден за автомобили, велосипеди, разни машини одржување и други industries Features1.Грешка : Двонасочно читање грешка е ± 2% насока на стрелките на часовникот и ± 2.5%спротивно од стрелките на часовникот.Тоа може да се примени и во двете напред и рикверц насоки toimprove ефикасноста на работата.2.Четири видови на вртежен момент единици може да биде вклучен слободно : kgf.см, Nm, lbf.фт, lbf.во.3.Со звук и светло за аларм функција и светлото функција, тоа е convenientto работат во текот на ноќта или во места со недоволна светлина.4.Три вида на работни модови може да биде вклучен слободно : реално-време на чекање, врв на режимот, поставениот режим.5.Напојување : 2 парчиња од 7# батерии.6.Автоматско исклучување : производот автоматски ќе се затвори без операција за 10 минути.Answer : ___________________________ Note : парцели ќе бидат испратени без батеријата ,батерија тип 2 парчиња ААА battery Main тело на вртежен момент gauge Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.1. Ве молиме дозволено 1-3мм разлики поради прирачник за мерење, ви благодариме!2. Поради разликата помеѓу различни монитори, ве молиме да се разбере дека на сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Особините

Купувачите избираат и