.

.

Moxibustion Подлога, Топло Moxibustion Влошки, Мултифункционални Moxibustion Подлога, Контролира Температурата Moxa Кутија Седиште Столче Терапија Перница

Moxibustion Подлога, Топло Moxibustion Влошки, Мултифункционални Moxibustion Подлога, Контролира Температурата Moxa Кутија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Нема Несакани Ефект】На moxibustion подлога се користи без несакани ефект, топло стимулација го подобрува локалната крвната и лимфната циркулација, промовира дисипација на воспаление, adhesions, е добар помошник за добро здравје. 【Моќен Ефект】Moxibustion терапија има седативно и аналгетски ефекти, и ја промовира апсорпција на медицината.Извлекување отров и намалување на топлина, здравје метод за одржување на убавината и да ги задржи младите. 【Со Бездимен Филтер】Со бездимен филтер, можат да се користат насекаде за moxibustion, медитација, спиење, седи работа, итн.Концентрира moxa топлина на болка област, користат два пати неделно, и околу 15 минути на време. 【Прилагодливи Вентилација Дизајн】Moxibustion подлога може да се ослободат од непријатноста на менструалниот период.И да го користите без чад филтер кеса дизајн и дополнителни прилагодливи вентилација дизајн за поефективна употреба. 【Може да Се Користи Насекаде】Погоден за користење кога се спие, седи и работи, многу флексибилни и издржливи.Со оваа должина можете да се зацврсти го на вашиот половината, стомакот, бедро, зглобовите, колено, вратот, arcm за лекување на болка точка.

Особините

Купувачите избираат и