.

.

Neenah Џет - Pro СВ pk 500 Листови 8.5x11

Neenah Џет - Pro СВ pk 500 Листови 8.5x11

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Преносот на топлината хартија за инк-џет печатари може да се користи или со топлина притиснете или за рака железо.Транспарентен пренос е дизајниран за употреба на бела или светло бои за да ја намали потребата за средување.Се произведува безалкохолни растеглив рака.Тоа супериорна во производство на јасни боја и нуди добра washability.Одлично за Т-маици, суичери, mousepads, coasters, и повеќе.Најдобро со облека кои имаат тесни ткаат.ЏЕТ-PROSS преносот на ТОПЛИНАТА ХАРТИЈА Производ #9811 P0 Наменета за преносот на топлината на фотографии и слики со користење на инк-џет печатари да се светло обоени маици, суичери, подлошки, coasters, загатки, и галантерија.Работи добро со памук, памук мешавини и синтетика.Ова е најлесниот начин за употреба и има најмалку 'страна'.КОМЕРЦИЈАЛНИ ПРИТИСНЕТЕ ИНСТРУКЦИИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Печати ја сликата во обратна/огледува формат. 2. Трим далеку unprinted области на трансфер ако сакате.ПРЕД-ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : се Подготви супстрат со обезбедување на површината е чиста, сува и навремено слободни.ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Место на пренос на врвот на облека со слика страна допира супстрат (подлога од хартија е свртена кон вас). 2. Притиснете 30 секунди @ 375°F користење на средно/тешки притисок. 3. Кора на хартија, додека се уште топли во мазна дури и движење. (Хартија може да биде лупено во било температура, во зависност од она што крај "се чувствувам' резултати се приоритетни). 4. За најдобар "рака", се протега на облека додека се топли.РАКА ПЕГЛАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : ПЕЧАТЕЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Печати на обратна/одразува сликата на обложени страна на хартија. 2. Трим далеку unprinted области на пренос.ПРЕД-ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Загрејте железо за да го најголемото прилагодување за – НЕ користете пареа (empty all вода). 2. Железо на МАЗНА, цврста површина; НЕ користете пеглање одбор. 3. Место pillowcase на површината и железо на pillowcase отстранување на било брчки. 4. Место супстрат на pillowcase и железо за да се отстрани брчки.ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Место на сликата на врвот на облека со слика за контакт свртени надолу (подлога од хартија е свртена кон вас). 2. Со користење на 2 раце, со користење на голем притисок слајд железо нагоре и надолу (вертикално) во текот на целата слика за 90 секунди, потоа се повторува одат од лево кон десно (хоризонтално) за 90 секунди. 3. Кора поддршка хартија исклучување на сликата веднаш по завршувањето на пеглање.

Особините

Купувачите избираат и