.

.

Omron TZ-1G Висока Температура Основните Прекинувач, Pin Клипот Actuator

Omron TZ-1G Висока Температура Основните Прекинувач, Pin Клипот Actuator

DEN 167.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Стабилна Работа во Собна Температура од 400 Степен Celcius.Вклучува керамички изолатор, кобалт легиран пролет, и специјални алуминиумски контакт, на тој начин обезбедувајќи висок контакт сигурност на висока амбиентална температура.Непречено да работи на собна температура од 400 Степени Celcius. 'Индустриски Брзо Префрлување, Серија TZ, Тип на Actuator Pin Клипот, 1.94 Во.Actuator Должина, Контакт Форма SPDT, Тековната Оценка 1А, Напон Оценка 125/250 VAC, Терминал Тип Топ, Оперативни Сила 17.65 мл., Max.Pretravel 0.016 Во., Ослободете Сила 4.02 мл., Диференцијална Патување 0.006 Во., Во Текот На Патување 0.005 Во., Монтажа Димензија 1.00 Во.Центри, Работа Темп.Опсег -85 Степени да 752 Степени F, Домување Материјал Фенолни'.

Особините

Купувачите избираат и