.

.

Облека Цена Тагови Пиштол со 6 Игли & 1120pcs Barbs, Облека Етикета Тагирање Ознака Пиштол/Машина/Attacher Комплет за Облека со 1/16 Инчен Мали Мини Облик на Круг Метал Рачни Дуп?

Облека Цена Тагови Пиштол со 6 Игли & 1120pcs Barbs, Облека Етикета Тагирање Ознака Пиштол/Машина/Attacher Комплет за Облека

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Голема Вредност Пакет】Микро бод пиштол комплет вклучува : 1 X Ознака машина,6 X Игли, 1120 X 2" стандард сврзувачки елементи, 1 X Хартија Дупка Удар.Доволно количество, која ќе трае долго време за правење цена тагови.Нашиот стандард за означување цена пиштол е погодна за сите големина на стандардот сврзувачки елементи да се направи облека етикети. 【Лесен за Употреба】Пред користење на тагирање пиштол за облека, внимателно прочитајте го прирачникот се вклучени во полето за да се избегнат било какви непријатности во употреба или оштетување на бод пиштол.Брзо предизвика акција, само една се притисне за да се прикачи ознаката. 【Широко Компатибилен】Microstitch тагирање пиштол дизајнирани за употреба со материјали вклучувајќи волна, лен, памук, тексас, полиестер, синтетички.Цената пиштол погоден за продавници, бутици, трговците на мало, онлајн продавачите, текстилни фабрики, гаража продажба материјали, двор продажба материјали и повеќе.Користете облека ознака пиштол со која било големина или бренд на Стандардни додатоци. 【Премиум Квалитет】облека тагирање пиштол е направена со трајни тврда пластика.Круг перфоратор е изработен со метал материјал, издржлив, не е лесно да ' рѓа, microstitch пиштол со меки и удобни пластична рачка.Ознака пиштол за облека со остар нерѓосувачки игли може да предизвика повреда, па секогаш чувајте го безбедност капа на игла кога не е во употреба. 【Меки Розова Зафат】Мал Круг во Облик на перфоратор cushioned зафат овозможува удобно користење и да се избегне случајно гребење на вашите раце, рачки може да се отстрани и да се инсталира на волја.Погоден за хартија, А4, честитки, scrapbooks, покани.Пакет се Вклучени : 1 x облека тагирање пиштол 6 x стандардните игли 1120 x 2inch стандард сврзувачки елементи 1 x Дупка Перфоратор Како да се користи микро бод пиштол за полнење ? 1.Вметнете или крајот на ознаката за pin поврзување бар во отворот за довод на врвот на пиштол. 2.Вметнување на игла преку етикетата дупка и ткаенина,а потоа да се притисне на активирањето за означување. 3.Кога не е во употреба на стандардна цена етикета ознака машина, заштита на игла со покривање со ззп.Како да го замени игла ? 1.Пред вметнување на игла, ја отвори игла заклучување со вртење на тоа нанадвор како на сликата. 2.Вметнување на игла, што си сигурен дека игла слот совршено се усогласува со пиштол слот и потоа се претвори во игла заклучување на назад за да го позицијата кон внатре. 3.Вметнување На Т-облик крајот на прилогот во Т-облик слот за пиштол како на сликата.Нежно притиснете ја прилог внатре додека не слушнете клик звуци и прилогот не може да се оди понатаму Топло Совети : ве Молиме прочитајте ги упатствата пред да ја користите стандардната Pin Тагирање Пиштол.Само треба една минута, лесно да се разбере и да ги следат. Ве молиме да се стави на етикетата attacher ознака пиштол на некаде деца не може да се добие. - Кога не се во употреба, ве молиме да се заштити игла со покривање со ззп. Ве молиме НЕ користете ја ознаката пиштол цел на луѓето, иглата е кован челик,навистина остра. Стандард пиштоли се направени за редовно ткаенини.Парична казна taggers се за употреба со парична казна ткаенини и delicates и knits. Парична казна fastener работи само со парична казна игла и парична казна тагирање пиштол,не може да се користи со стандардна игла и стандард за означување пиштол.

Особините

Купувачите избираат и