.

.

SUOYI 1000g 0.4-55мм 95% ZrO2 Керамички Топки Мелење Медиуми Циркониум Оксид Мелење Топки за Лабораториски Планетарниот Топка Милиони (5mm)

SUOYI 1000g 0.4-55мм 95% ZrO2 Керамички Топки Мелење Медиуми Циркониум Оксид Мелење Топки за Лабораториски Планетарниот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Исклучително ниска абразивни носат(ppm), спречување на материјали од кои се загадени.Погоден за животна средина на висока вискозност, влажно мелење и дисперзија.Висок мелење ефикасност.Долго време работен век.Долниот работи трошоци.Апликации : Погоден за мелење медиум.Grindable магнетни материјали, piezoelectric керамика, dielectric керамика, електронски керамика, огноотпорни керамика, структурни керамика.Спецификација : Сфера, S φ3mm, S φ5mm, S φ8mm, S φ10mm,S φ12mm, S φ15mm, S φ20mm Composition : 94.8%Zr O2 5.2%Y2 O3 Packed Густина : 3.5 Кг/Л (φ7mm)Специфична Густина : ≥6.0 g/cm3 Hardness(ХВ) : ≥1250 Kg/mm2 Elastic Modulis : 200 Gpa Thermal Спроводливост : 3 w/m.k Crushing Оптоварување : ≥20 KN (φ7mm)Фрактура Цврстина : ≥9 MPa·м1/2 Grain Големина : ≤0.5 µm Thermal проширување Коефициент : 9.6 X10-6/℃ (20-400℃)Примена : 1. Индустрии со ниско ниво на допинг барања : магнетни материјали, piezoelectric керамика, и dielectric керамика. 2. Загадувањето превенција индустрија : медицината, храна, козметика. 3. Носат-отпорни, и корозија-отпорни индустрии : облоги, текстил, пигменти, печатење и боење. 4. Различни керамички материјал индустрии : електронски керамика, огноотпорни керамика, структурни керамика.

Особините

Sphere, S φ3mm, S φ5mm, S φ8mm, S φ10mm,S φ12mm, S φ15mm, S φ20mm :

Купувачите избираат и