.

.

Зелена Земјата 6-инчен, 500-Count, Compostable Clamshell, Природни шеќерна трска (шеќерна трска Влакна), се Од/до-Оди Храна Кутии - Biodegradable Контејнери, Шарки Капак - Микробранова печк

Зелена Земјата 6-инчен, 500-Count, Compostable Clamshell, Природни шеќерна трска (шеќерна трска Влакна), се Од/до-Оди Храна

DEN 789.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

6-Инчен Clamshell Контејнери, Пакување од 500 (4 кеси, 125 парчиња по торба).BPI Заверена Compostable, Еколошки, Biodegradable, и Глутен Слободни.Направен од отпад од шеќерна трска (шеќерна трска Влакна).Не содржи Пластични или Восок Обвивка.Совршен за одржување или складирање на храна, како што се сендвичи или хамбургери.Погоден за Топла и Ладна Храна.Нафта & Течни Отпорни.Микробранова Безбедно.Идеален за Комерцијална Употреба во Ресторани, Diners, Кафулиња, и Храна Камиони.Исто така Погоден за Лична Употреба.Заштита на животната средина од страна на избор за користење на овие Зелени Земјата Бренд Контејнери.Направени од шеќерна трска влакна и слободни на он-природни бои и бои, овие садови се ecofriendly алтернатива за styrofoam и пластика.BPI (Biodegradable Производи Институт) уверение compostable во индустриски објекти, не се погодни за дворот компостирање.Шеќерна трска е еден од најдобрите материјали кога станува збор за ракување со топли температури.ЗАБЕЛЕШКА : За екстра заштита при складирање на храна, ние го препорачуваме поставата на дното на контејнери со фолија за да се спречи протекување, или кршење, од дното.Производ Вклучува : -500-број 6 инчен Ребрести шеќерна трска Clamshell Контејнери (4bagsx125pcs) Чиста и Зелена е нашиот Совршен Сон.

Особините

Купувачите избираат и