.

.

DC Линеарното Напојување Мини Лабораторија за Дигитални LED Прилагодливи MCH K3010DN K305D K305DN Регулирани Префрлување DC Напојување 30V 10A 5A 0.01 V 0.001 Дигитален Регулирани Лабор?

DC Линеарното Напојување Мини Лабораторија за Дигитални LED Прилагодливи MCH K3010DN K305D K305DN Регулирани Префрлување

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

1, имаат комплетен оперативен заштита функција. 2, високо ефикасни, ниска бран, на мал волумен, мала тежина. 3, дуплото прикажување на напон, струја, и висока прецизност. 4, напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна операција. 5, dual напон на текст и лесен избор.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.MCH K3010 DN Тековната екранот точноста 0.001 A/0.01 V, Излезен напон 30 V,Излезна струја 10 A MCH K305 DN Тековната екранот точноста 0.001 A/0.01 V, Излезен напон 30 V,Излезна струја 5 A MCH K605 DN Тековната екранот точноста 0.001 A/0.01 V, Излезен напон 60 V,Излезна струја 5 A MCH K305 D Тековната екранот точноста 0.01 A/0.1 V, Излезен напон 30 V,Излезна струја 5 A MCH K3205 D Тековната екранот точноста 0.01 A/0.1 V, Излезен напон 32 V,Излезна струја 5 A Посебни point1, да има целосно оперативен заштита function2, високо ефикасни, ниска бран, мала јачина на звук, светлина weight3, дуплото прикажување на напон, струја, и висок precision4, напон стабилизација, тековната ограничување, едноставна operation5, dual напон на текст и удобен choice6, Двојно potentiometer попрецизно adjustment Specification : Влезен напон : AC 110 V/220 V 50/60 Hz Output напон : 0 ~ 30 VOutput струја : 0 ~ 10 AVoltage резолуција : 100m VCurrent резолуција : 10m APower ефект : CV1%+2m VEffect на оптоварување : CV1%+5m VRipple и бучава : Vp-p1%Напон на екранот прецизност : ±1%+1digits Current екранот прецизност : ±1%+2digits Volume (mm) : 81 W×165 H×220 LOperating средина : (-10~45) Rh

Особините

Input voltage:
AC 110V/220V 50/60Hz
Output voltage:
0 ~ 30V
Output current:
0 ~ 10A
Voltage resolution:
100mV
Current resolution:
10mA
Power effect:
CV1%+2mV
Effect of load:
CV1%+5mV
Ripple and noise:
Vp-p1%
Voltage display precision:
±1%+1digits
Current display precision:
±1%+2digits
Volume (mm):
81W×165H×220L
Operating environment:
(-10~45) Rh
Package includeds :
1 x Ajustable Digital DC Power Supply (110V or 220V) :
1 x Test line :
2 x Probe :
1 x Power line(EU/AU/US) :
1 x User Manual :

Купувачите избираат и