.

.

58MM Професионални Филтер Леќа Додаток за Полнење за CANON EOS Бунтовнички T5i, T4i, T3i, T3, T2i, T1i, XT, XTi, XSi и SL1 dslr фото Апарати - Вклучува Opteka Филтер за Полнење (УВ, CPL, FLD, ND4 и 10x Макр

58MM Професионални Филтер Леќа Додаток за Полнење за CANON EOS Бунтовнички T5i, T4i, T3i, T3, T2i, T1i, XT, XTi, XSi и

DEN 598.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Комплет вклучува : 58 MM Opteka филтер за полнење (Ултравиолетови УВ, Кружни Polarizer CPL, Флуоресцентни FLD, Неутрални Густина ND4, 10x Макро) + филтер торбичка + леќа худ + стелт hotshoe меур ниво + капа чувар поводник + микрофибер ткаенина за чистење на леќите.ЗАБЕЛЕШКА : Овој комплет е компатибилен со сите 58mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.На пример : Ø58 = 58mm леќа тема големина.Компатибилен со CANON Rebel (T5i T4i T3i T3 T2i T1i XT XTi XSi SL1), на CANON EOS (700 D 650 D 600 D 550 D 500 D 450 D 400 D 350 D 300 D 1100 D 1000 D 100 D 60 D) со 58 MM Леќа, кои вклучуваат : EF-S 18-55мм f/3.5-5.6 IS II , EF-S 55-250mm f/4-5.6 Е II , EF 50mm f/1.4 USM , EF 75-300мм f/4-5.6 III USM.Висок индекс / ниска дисперзија оптички HD стакло, целосно мулти-обложени.Opteka обезбедување на квалитет.ЗАБЕЛЕШКА : Овој комплет е компатибилен со 58 MM леќи само.Не сите Canon камерите доаѓаат со 58 MM леќи.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.На пример : Ø58 = 58mm тема големина.- 58mm Opteka 5 Парче Филтер за Полнење (УВ-CPL-FLD-ND4-10 X)- УВ филтри продира haze, додава топлина, и заштитува вашите вредни леќа од гребнатини, нечистотија, отпечатоци од прсти, итн.Оставете го на вашиот објектив на сите времиња.- Кружни Поларизирана филтри се за снимање во светла сонцето, на плажите, снег, и др., затемнува сино небо и го намалува одблесоци од не-метални површини.- Флуоресцентни Филтри намалува зеленкаста екипа се заеднички за флуоресцентно осветлување и произведува природни резултати, особено во телото на ѕвонење.- Неутрален густина 4x - ND4 филтри се користат во услови на екстремни светлина интензитет, како сонце на снежните планини или на плажа.- 10x Макро леќа - Сега може да се земе close-up снимки како тебе никогаш не презеде пред тоа, ви овозможува да се добие многу поблиску од минимум фокус на стандардот на камерата леќи на камерата - како блиски, како 4 инчи од субјектот. - 58mm Расклопна Леќа Худ - додавање на леќа аспираторот може да помогне да се спречи ракети-оние кругови на светлина која може да ја придружува слики каде силен извор на светло е само надвор од рамката.- 58mm Капа Чувар - Никогаш не ја изгуби својата леќа капа повторно!- Стелт Hotshoe Меур Ниво - Ниво на вашите снимки и исто така ги штити вашиот hotshoe - Премија 47st Оригинални Микрофибер Крпа за Чистење - Ултра нежен!Парична казна микрофибер листови нула гребнатини, ленти или знаци.- 6 x 6 инчи (15cm x 15cm).

Особините

Купувачите избираат и