.

.

Воен диктатор репетирачко германската Армија Група за Поддршка Зима Фигури 1:56 втората светска војна Воена Wargaming Пластични Модел Комплет 402212009, unpainted

Воен диктатор репетирачко германската Армија Група за Поддршка Зима Фигури 1:56 втората светска војна Воена Wargaming Пластични

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се рекреираат на втората Светска Војна, борба на tabletop користење на коцки, модел војници, тенкови и правилата изградена од страна репетирачко против една или повеќе противници.Секој спротивната страна исто така ќе бара насликани модел војници, кои претставуваат војници, пушки и тенкови на вашата избрана војски.Tabletop средби се одвиваат според дванаесет тесно дефинирани битка сценарија во кои се објаснува како сили се распоредени и како победа е постигната.Се што останува е за играчите да се спротивставите на нивното wits едни против други како тие се остваруваат само еден мал дел од еден од најголемите конфликти во историјата на втората Светска Војна.Се изгради, да се наслика и да се игра!Изградба и сликање на модели и гледајќи ги дојде на живот се само како многу забавно како самата игра!.Германски Heer СЕДИШТЕТО (Зимски) : германски офицери биле способни и често искусни лидери.Помлад службеници беа обучени да ги преземат улогата сопствени непосредна претпоставени, со цел да им овозможи да ја користат нивната интуиција да ја преземат контролата на ситуации кога е потребно.Офицер единица се состои од човек самиот себе и може да содржи до 2 други мажите делува како неговите непосредни учесници.Поради високиот квалитет на мнозинството на германски службеници, на репетирачко правила го оценувате нив како редовни или ветеран.Германски Heer (Зимски) Медиум митралез : Познат како "Хитлер е Buzzsaw" на сметка на неговата висока стапката на оган.На MG42 отпуштен 1250 круга/минута, два пати повеќе од тој на Британската Vickers Машина Пиштол и Американски Браунинг.Додади ја оваа огромна огнена моќ на вашиот Германците и да даде вашата пешадија, некои многу потребната поддршка.За разлика од другите армии, Германците се користи иста машина пиштол и како тим оружје и како tripod-монтирани поддршка оружје.На tripod планината предвидени многу повеќе стабилна отпуштање на платформа и го направи полесно да се задржи постојана оган со користење на појас се хранат.Германски Heer (Зимски) Медиум Малтер Тимот : Стандард медиум малтер за Германците во WW2 беше Granatwerfer 34. Тоа е многу ефикасна и точна оружје што може да обезбеди долгорочен, на повик оган поддршка.Тоа е екипа може да го носи тоа во 3 парчиња : основна плоча, цевки и bipod.Со доволно муниција тоа би можело да одржува стапка на оган околу 15 до 20 круга во минута до максимален опсег од 2,400 метри.

Особините

Купувачите избираат и