.

.

Камења Сензори FS-150 Серија Полипропилен Тек Switch со Ниска Пад на Притисок, Внатрешно, Клипот Тип, Нормално Отворен, 2 gpm Проток Поставување, 1/2 NPT Машки

Камења Сензори FS-150 Серија Полипропилен Тек Switch со Ниска Пад на Притисок, Внатрешно, Клипот Тип, Нормално Отворен,

DEN 2208.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Wetted Материјали : Полипропилен, 316 Од Не ' Рѓосувачки Челик, Viton, Ryton.Електрични Престанок : 1/4" Машки Брзо Се Поврзете Терминали (2).Тип на прекинувач : SPST, N. O. (20 VA).Во Собата Точка Диференцијал (Максимум) : 0.2. Се препорачува Филтрација : 150 micron.FS-150 Серија - Директно Проток Пат со Ниска Пад на Притисок.Овие мали, внатрешно прекинувачи намалување на пад на притисок на минимум.Тие вклучуваат уникатен, dual-дијаметар, внатрешни понесе и клипот конфигурација за да се намали протокот на стегање.Течности се во можност да мирно да помине низ клипот и протокот преку прекинувач со малку притисок губење на долу поток линија.

Особините

Купувачите избираат и