.

.

Цвеќиња Персоналните Карневал Nouvelle Улица Партија Bunting Банер Гарланд

Цвеќиња Персоналните Карневал Nouvelle Улица Партија Bunting Банер Гарланд

DEN 358.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Достапен во 2 различни големини.Големи - 12 знамиња, во секој мерење околу 7inches во најширока ширина и околу 9.5 инчи долг со 120inches на лента.Мали - 12 знамиња, во секој мерење околу 5.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Лентата е предвидено.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.За нашиот личен предмети, ве молиме проверете го правописот и да ни ги испратите вашите детали точно како што би сакале да ги читате.Ние ќе го поправи сите проред, според нашите шаблони.Ние може да биде во можност да го промените фонтови & бои како што се бара и можете да изберете било кој текст ви се допаѓа.Имаме огромен број на персонализирани картички, покани, свадба знаци, отпечатоци, bunting & постери.Ве молиме погледнете ја нашата продавницата за повеќе опции.Оваа Персоналните Bunting е отпечатен една страна кон највисок квалитет на свила заврши 260 lb картичка, дупки се пре-удирани со тупаници подготвени за да можете да ја протнете низ лентата себе.Лентата е предвидено.Можете да изберете до 4 различни personalisation пораки како стандард.Секоја знаме ќе биде Персонализирана,ако изберете една порака што ќе се печатат на сите 12 знамиња,ако наведете 4 различни многу текст, ние ќе ја прилагоди 4 знамиња со секоја порака да се направи копија од вашите 12 знамиња.Достапен во 2 различни големини.Големи - 12 знамиња, во секој мерење околу 7inches во најширока ширина и околу 9.5 инчи долг со 120inches на лента.Мали - 12 знамиња, во секој мерење околу 5.5 инчи на најширокиот ширина и околу 7inches долго со 100inches на лента.

Особините

Купувачите избираат и