.

.

Eaton Weatherhead 1868X4X4 Месинг CA360 Г. O. T. Воздушна Кочница Цевки Вклучите, Машки Конектор, 1/4 NPT Машки x 1/4 Цевка OD

Eaton Weatherhead 1868X4X4 Месинг CA360 Г. O. T. Воздушна Кочница Цевки Вклучите, Машки Конектор, 1/4 NPT Машки x 1/4 Цевка

DEN 167.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се поврзува 1/4" NPT машки фитинг да 1/4" OD најлон цевки.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Не црево стеги или ferrules се потребни. 150 psi максимален работен притисок.Ги исполнува Г. К. Т. FMVSS 571.106 воздушна кочница спецификации.Оваа Eaton Weatherhead 1868 X4 X4 месинг конектор со внатрешен О-прстен е притисни-за-connect-тип фитинг за приклучување на 1/4" Национална Цевка Коси (NPT) машки конектор за 1/4" OD најлон цевки.Женски притисни-за-connect-тип на механизам со О-прстен се вклопува во текот 1/4" надворешниот дијаметар (OD) најлон цевки и О-прстен претставува воздух тесни печат.Монтажа е направен од CA360 месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Тоа има работен притисок до 150 килограми по квадратен инч (psi).Овој конектор за монтажа ги исполнува U. S. Одделот За Транспорт (Д О Т.) FMVSS 571.106 воздушна кочница спецификации и е погоден за употреба на воздушна кочница линии, како што се оние во автобуси и камиони.Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.Eaton произведува електрични, хидраулични, и механичка енергија опрема.Компанијата, основана во 1911 година, е со седиште во Даблин, Ирска.

Особините

Купувачите избираат и