.

.

Оклопот на Бог Монета со Сите Оклоп Парчиња, Проучување на Библијата Предизвик Паричка, да Се застане на Господ, Моли & Издржи, Христијански Верски Антички Злато Поз

Оклопот на Бог Монета со Сите Оклоп Парчиња, Проучување на Библијата Предизвик Паричка, да Се застане на Господ, Моли &

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ОКЛОПОТ НА БОГ ПРЕДИЗВИК МОНЕТА : Животот никогаш не чини да се забави.Во криза, тоа е лесно да се заборави на непријателот е секогаш работат против нас.Оваа монета е наменета да служи како потсетник за да се биде секогаш на вашиот guard - заштитете се со Оклопот на Бог!.КРИСТИЈАН МОЛИ & ИЗДРЖИ МОНЕТА СО БИБЛИЈАТА СТИХ : Пред : Појас, панцирот, и чевли, со текст : "Стави на целата оклопот на Бог" / "да Застанат против лукавствата на ѓаволот" / "Вистината" / "Мир" / "Правда" / "Ефесјаните 6 : 10-20".Назад : Штит, меч и шлем, со текст : "Се силни во Господ" / "и во моќта на неговиот може да" / "Вера" / "Спасение" / "Духот" / "Молете & издржи".Големина : 1.75", 4mm дебели.ЗЛАТО ПОЗЛАТЕН КОЛЕКЦИОНЕРСКИ KEEPSAKE : Оваа убава предизвик монета е добра алатка за да послужи како еден суптилен потсетник на верата.Одлично да се чува во џеб, чанта, или ранец за да го носите со вас каде и да одите, или стави на екранот на секоја маса или десктоп.ВИСОКО-ДЕТАЛ го ПОМИНЕ ЗАЕДНО ЗНАК : Внимателно и исклучително дизајниран, овој Библиски стих предизвик монета го прави совршен подарок или знак на охрабрување да помине надвор со пријателите или семејството.Направи некој ден со едноставна, љубезен гест и мал подарок.Исто така одлична алатка за масовно на нагледни средства и предмет часови во црква, училиште, мали групи, или младински групи.ЛИЧЕН ЏЕБ ТОКЕН ИЛИ ПОТТИКНУВАЊЕ на ПОДАРОК : Овој Христијански предизвик монета доаѓа во подарок-подготвени за пакување.Прави за совршен присутен како знак на благодарност, почит, или охрабрување.Потсети некој дека тие не се сами, и дека постои Бог кој ги сака.Нашите Христијански предизвик монетите се од суштинско значење за да се поттикне себеси или некој во неволја.Чувајте го ова во вашиот џеб или ташна да се користи како одличен верски знак на поддршка едни на други, преку различни фази во животот.Монети се направи одличен подарок за најблиски и на оние кои им е потребна дополнителна заштита.

Особините

Купувачите избираат и