.

.

Marineland Прецизност Грејач за Saltwater или Слатководни Аквариуми

Marineland Прецизност Грејач за Saltwater или Слатководни Аквариуми

DEN 935.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ова 300 вати грејач е за аквариуми до 80 литри.Прилагодлива температура бирање ви овозможува да ја поставите температурата 1 степен со секој клик.Термички Прекинувач автоматски се исклучува како што температурата се издига над внатрешна претходно и се врти назад еднаш на тоа cools надолу.Напредни греење на елемент содржи мика кора опкружена со мрежа греење елемент за чувствувате топлина за пренос, со зголемена издржливост.Напредни монтажа заградата безбедно придава на стакло и дава 3 прозорец позиции за да ги видите температура на екранот.Лесно да ја видите лизгачки скала кажува точната температура прилагодување.Топ dial ги покажува поставување на дополнителни локација.Добиете прецизна контрола на вашиот аквариум температура со Прецизност Подводните Грејач.Оваа Грејач е комбинација на прилагодлива температура бирање, висока видливост температура на екранот и напредна греење на елемент да се задржи вашиот аквариум вода во оптимална температура за вашиот слатководни или saltwater риба.Прецизноста грејач, исто така, вклучува термички прекинувач кој ќе го исклучи еднаш се крева над внатрешна пред-сет температура, и се врти назад еднаш на тоа cools надолу, што го прави вашиот аквариум побезбедно за вас и вашите риби.Ова 300 вати грејач е дизајниран за аквариуми до 80 литри.

Особините

Купувачите избираат и