.

.

YouMe Аудио Видео Фотографирање Картички - HDMI да USB 2.0 - Висока Дефиниција 1080p 30fps - Снимање Директно на Компјутер за Игри, Стриминг, Учење, Видео-Конференција или Телевиз

YouMe Аудио Видео Фотографирање Картички - HDMI да USB 2.0 - Висока Дефиниција 1080p 30fps - Снимање Директно на Компјутер

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА 1080 P 30fps - Видео Фотографирање - Поддржува влезот max резолуција 3840 x 2160@30 Hz, излез max резолуција 1920×1080@30 Hz.Record висока дефиниција 30 fps видеа директно во вашиот хард диск без одлагање.Таа, исто така поддржува 60fps на 720p.БЕЗ ВОЗАЧ ПОТРЕБЕН : Ова фаќање картичка не треба да се инсталира драјверот, па можете да го користите вграден во функција на тековниот софтвер за да ги добиете лесна искуство.Бидејќи уредот е компатибилен со повеќето софтвер од трети лица, тоа може да биде plug-and-play за Прозорци, за М-р OS X, и за Linux.На USB2.0 висока-брзина на пренос порта го прави полесно за вас да се имаат во реално време стриминг на Грч, на Youtube, за ПРЕ, за Potplayer и за VLC.Plug and Play : Нема возачот или надворешно напојување, играта фаќање картичка е погодна за ниска латентност игра, може да се задоволат потребите на средбата.Малата големина фаќање картичка директно води USB кабел за да се избегне непотребно се поврзете.ЕКРАН СПОДЕЛУВАЊЕ ЗА СОСТАНОЦИ : На фаќање картичка е брз, познати се и економичен начин за споделување на содржина во конференциски сали и онлајн состаноци.Поврзете се со презентации без софтверот, само да се поврзете лаптоп или таблет преку HDMI да започнете споделување.HDMI ИГРА СНИМАЈТЕ : врз Основа на high-speed USB 2.0 технологија, можете да направите high-definition HDMI видео сигналот од сигнал канал.Играта фаќање картичка е погодна за уреди со HDMI ™ излез, како што се апарати за PS4, за еден, за Wii U и за да се Префрлите.Овој USB 2.0 видео фаќање картичка може да се фати HDMI видео и HDMI аудио во исто време, и може да се пренесува аудио и видео сигнали со компјутер или паметен телефон за преглед и складирање.Погоден за high-definition стекнување, предавање на снимањето, медицински слики, итн.Спецификации HDMI resolution : Max текст може да биде 3840 x 2160@30 Hz излезни Видео резолуција : Max излез може да се 1920×1080@30 Hz излезни Видео формат : YUV/JPEG Поддршка видео формат : 8/10/12bit Длабоко боја Поддршка аудио формат : L-PCM Поддршка AWG26 стандарден HDMI кабел : текст до 15 метри Поддршка повеќето стекнување на софтвер, како што VLC / OBS / Amcap, итн Поддршка на Windows / Андроид / Mac OS се во Согласност со USB Видео и UVC стандард во Согласност со USB Аудио UAC стандард Max работат на струјата : 0.4 A/5 V DC Димензија (L x W x H) : 64x28x13 (mm) Без надворешно напојување, компактен и пренослив.Забелешка Компјутерски хардвер конфигурација барања на ПРОЦЕСОРОТ : PC i5-3400 или над; NB i7-3537 U 2.0 GHZ или над Графичка картичка : PC NVIDIA GT630 или над; NC NVIDIA GT735 M или над Кандидира меморија : 4 G RAM меморија Пакет вклучуваат Аудио Видео Фаќање Картичка 1 PCS Прирачник за Корисникот 1 PCS .

Особините

Купувачите избираат и