.

.

D-Link ДП-300U 10/100TX 1-USB конектор 2-Паралелна Порта Сервер за Печатење

D-Link ДП-300U 10/100TX 1-USB конектор 2-Паралелна Порта Сервер за Печатење

DEN 1391.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Споделување на повеќе печатачи во вашата мрежа.Многу лесно да го конфигурирате.Опремен со 2 паралелно порти и 1 USB порт.D-Link ДП Сервер за Печатење е идеален за печатење решение за мали канцеларии, домашни канцеларии, и други бизниси бараат на печатач за споделување.Тоа се поврзува на вашиот Ethernet или Брз Етернет мрежа и доаѓа опремен со два IEEE 1284 паралелно пристаништа и една USB верзија 1.1 порта за лесна конекција со повеќето принтери на располагање денес.Карактеристики 100 Mbps за пренос на податоци стапка и е IEEE 802.2, 802.3, и 802.3 У согласност. 1-3/16 Hx4-19/32 Wx7-19/32 D".

Особините

Купувачите избираат и