.

.

iPad Тастатура Случај 9.7 за iPad 6 Генерација, Bneos Bluetooth Безжична Тастатура со Флип Folio Стојат Случај Ротира 360 степени Тастатура Покритие за iPad Про 9.7/ 2017 5 Генералот/iPad Воз

iPad Тастатура Случај 9.7 за iPad 6 Генерација, Bneos Bluetooth Безжична Тастатура со Флип Folio Стојат Случај Ротира 360

DEN 1679.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компатибилен : i Pad тастатура случај да се Претвори Вашиот i Pad во Мини Лаптоп или Mac Book во Секунди, Преносни мала големина и Супер Погодност да го Носат.тастатурата случај само за i Pad Про 9.7"-A1673/A1674/A1675, Новиот i Pad 2018 (6-та Генерација)-A1893/A1954, i Pad Воздух-A1474/A1475/A1476, i Pad Воздух 2-A1566/A1567, i Pad 9.7"(2017)-A1822/A1823. НЕ одговара за 9.7 инчен i Pad 2/3/4 или на друг модел на падовите.Ве молиме да биде љубезно ве молиме проверете ur i Pad Назад Модел пред купување. [ 360 степени Ротирате Тастатура Покрие ] : Folio bluetooth тастатура со премиум заштитна КОМПЈУТЕР хард школка дизајн,кој им овозможи на вашиот ipad Воздух за да се навалена до 180 степен да се обезбедат повеќе удобно гледање позиција,трансформирање на вашиот ipad во мини лаптоп. [ LED backlighting ] : 7 боја назад светлина options (црвена,бела,жолта,зелена,сина,цијан,виолетова).Можете да ја промените на позадинско осветлување на копчињата на различни бои. [Auto Спијат и се Будат ] i Pad тастатура случај поддршка sleep/wake функцијата,Откако ќе ја отворите или затворите апликацијата Тастатура случај, вашиот i Pad автоматски ќе се разбудам или внесете режим на спиење,заштеда на енергија кога не е во употреба. [ Високо Квалитетни Материјали ] : се Направени од Издржлив на КОМПЈУТЕР материјал тешко школка и задната плоча, ABS пластика рамка, вбризгување на површински третман, и сите тие се носат сте одличен и high-end искуство.Компатибилни Модели : - i Pad 6/ 2018 i Pad 9.7 инчен : A1893 или A1954 - i Pad 5/2017 Новиот i Pad (2017 порака) : A1822 или A1823 - i Pad Про 9.7 : A1674 или A1673 или A1675 - i Pad Воздухот 2 : A1566 или A1567 - i Pad Воздух : A1474 или A1475 Големина Водич : на задната страна на ipad,ќе се најде на ipad број на моделот.Како да Поврзете Bluetooth? - Моќта на тастатурата на екранот и со лизгање на On/Off да се На позиција. - Потоа притиснете "Fn+C" копчето заедно, сина led светло на блицот, Bluetooth на тастатура е отворена. - Вклучете ја Bluetooth на вашиот i Pad . - Отворете i Pad Bluetooth Пребарување кога Bluetooth пар светла миг. - Тогаш нема да има "i Pad Тастатура" доаѓа во потрага страница.Само изберете го. - На Bluetooth ќе биде поврзан автоматски.Пакет Содржина : 1 * i Pad Тастатура Случај 1 * USB кабелот 1 * Настава Спецификација на Производот : Работа на далечина : во рок од 10 метри Работен Напон : 3.7 V Работат на струјата : 0.88-3.85 ма Спиење Струја : 125 ¦ÌA Полнење на струјата : 280-320 ма време на Мирување : 133 дена Континуирано време : 180 часа (без позадинско осветлување) 5 часа (со позадинско осветлување) време на Полнење :

Особините

Купувачите избираат и