.

.

Harrison Хауард Коњ Спортска Медицина Пред Чизми Спортски Чизми за Коњ

Harrison Хауард Коњ Спортска Медицина Пред Чизми Спортски Чизми за Коњ

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На Harrison Хауард од Суштинско значење Спортски чизми обезбедат поддршка и заштита за деликатна структури на коњи' нозе од тоа да биде повреден од страна на пречки, или од неговите копита.На завиткани дизајн на овие чизми обезбедува најголема поддршка на тетивите, лигаментите и меките ткива.Овие чизми се мали и флексибилни во својата структура, растеглив во сите четири правци, со што се овозможува целосна глуждот движење и помага да се елиминира hyperextension.Овие чизми се обезбеди сите околу, тешки-должност заштита за коњи нозе.Вие би сакале нив сит, но не се толку тесни што тие предизвикуваат непријатност или ограничување на протокот на крв.На таквите neoprene согласува на вашиот коњи нозе и им овозможува на топлина и влага да избега.На подебели баласт на внатрешноста на сите чизми штити нежна треска коска заедно внатрешноста на топ коска.Овие се изработени од дебел neoprene и кука и јамка затворање слој за покривање, специјално дизајниран за напорни, напорна работа, како што се брзината настани или издржливост обука.Овие чизми се исто така многу едноставна апликација : Едноставно место за подигање на ногата, па тоа чаши на fetlock, и донесете вашата првите три кука и јамка затворање околу да се обезбеди, повторно, да се обезбеди засилување опашки лицето кон коњот опашка.На дното кука и јамка затворање ќе излезе и низ fetlock, обезбедување на поддршка и заштита на fetlocks при работа.Чувајте вашиот коњ и нозете кул, удобно, и покриени со Harrison Хауард од Суштинско значење Спортски Чизми, за да бидете сигурни дека коњ врши на неговиот најдобар.

Особините

Купувачите избираат и