.

.

GRANDLUMEN LED Висок Залив НЛО Светлина 150W, ETL Уверение, 5000K бел ден Вајт, ПРЕДВОДЕНА Магацински Осветлување со КОМПЈУТЕР Рефлектор

GRANDLUMEN LED Висок Залив НЛО Светлина 150W, ETL Уверение, 5000K бел ден Вајт, ПРЕДВОДЕНА Магацински Осветлување со КОМПЈУТЕР

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Обезбедени PC покритие може да се елиминира страна сјајот и фокусирани повеќе светлина надолу.Ладно фалсификување на чист алуминиум топлина мијалник овозможува лумен ефикасноста на високото со одлична термичка управување.На GRANDLUMEN LED висок залив светлина е нова генерација на висока залив LED luminaire која е широко се користат во фабрики, магацини, работилници или други комерцијални места.Со GRANDLUMEN LED висок залив светла, можете да го замените стариот LED bay осветлување, магацински осветлување, штала за осветлување или други висок залив светлина тела.На прозрачна ефикасност е до 135lm/W. Можете да заштедите пари на вашата електрична сметка веднаш.Користење на Moso УЛ заверена возачот, 2835 SMD LED и студената фалсификувани алу топлина мијалник, GRANDLUMEN НЛО LED висок залив светлина има долг животен век.Технички Спецификации.Извор на светлина : LM80 SMD 2835 LED LED КОЛИЧИНА : 298 PCS.Прозрачна флукс : до 20,250 lm.Зрак Агол : 110°.Боја рендерирање индекс (CRI) : РА>80. Моќност : 150 W.Оперативен напон спектар : 120-277 VAC.Возачот тип : Moso УЛ заверена возачот.IP оценка : IP65. Нето тежина : 3.0 килограми.Што правите кога во пакет : 1 × НЛО Висок Залив Светлина. 1 × Око кука планината 1 × Безбедност Јаже 1 × Прирачник за Корисникот.

Особините

Купувачите избираат и