.

.

Случај на TX609 TechniCloth 9 x 9 Целулоза и Полиестер Cleanroom Wiper - 10 Вреќи од 300 Стакло (3000 Вкупно)

Случај на TX609 TechniCloth 9 x 9 Целулоза и Полиестер Cleanroom Wiper - 10 Вреќи од 300 Стакло (3000 Вкупно)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

10 Вреќи од 300 Стакло По Случај (3000 Стакло Вкупно).ITW Texwipe TX609 Techni Cloth стакло се фабрикувани од hydroentangled,nonwoven мешавина од 55% целулоза и 45% полиестер.Оваа ткаенина комбинација е комбинација на високо абсорбента својства на природните влакна со чистота и силата на синтетички wiper.Со својата ниска честички се брои, ниска extractable нивоа и растворувач за компатибилност, Techni Cloth е идеален за општи бришејќи и истури контрола во контролирани средини.

Особините

Купувачите избираат и