.

.

Fotodiox Про Макро Продолжување Комплет со LED Прстен Светлина 48a за Екстремни Макро Компатибилен со Canon EOS EF/EF-s Камери

Fotodiox Про Макро Продолжување Комплет со LED Прстен Светлина 48a за Екстремни Макро Компатибилен со Canon EOS EF/EF-s

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

LED технологија обезбедува континуирана, светла, стабилна светлина.Осветленоста прилагодување на тркала за да одговараат на снимање потреби.Вклучени макро продолжување цевка се врти на сите постоечки леќа во макро леќа.Одлична алатка за вашиот макро и портрет снимање потреби. 24 Месец Производство Гаранција.LED 48a Прстен Светлина од Fotodiox Pro е совршен макро и портрет осветлување решение за вашата dslr фото камера.Се работи без проблеми, кои ви даваат постојан, светла, и униформа светлина за да се постигне саканиот фотографски ефект.Внатрешната област се намали и аглеста за да се овозможи повеќе светлина за да стигнат до центарот на сликата област, наместо на кастинг во сенка крупен, како и други прстен светла.Се прилагодува и на повеќето објективи со користење на P-стил адаптер прстени, доаѓа со 8 филтер тема адаптер прстени (49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm и 77mm).Вклучени макро продолжување цевка од Fotodiox вклучува камера планината спојка полнач леќи на планината спојка адаптер, продолжување цевка 1, цевка 2, и цевка 3 се состои од сите метална конструкција; користите било која комбинација за различни макро ефекти.На Fotodiox Про LED 48a LED Прстен Светлина Макро Продолжување Комплет е една прекрасна алатка за вашиот макро и портрет фото/видео потреби.Компатибилен Canon EOS (EF, EF-S) Монтирање на Камери Вклучуваат : 1d/1ds, Mark II, III, IV, X, C, 5 D, 5 D Mark II/III, 7 D, 10 D, 20 D, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 Da Бунтовнички xt, xti, xs, xsi, t1i, T2i, T3, T3i, T4, 300 D, 350 D, 400 D, 450 D, 500 D, 550 D, 1000 D Забелешка LED 48a бара 2x AA батерии (не се вклучени) Ова е прирачник адаптер, така леќи на функции кои се потпираат на електронска комуникација со камерата тело (автофокус, AE премерување, стабилизација на сликата, итн.) ќе бидат нарушени. 'Фокус-By-Wire' леќите (како што се Канон е STM или Nikons AF-P) бара моќ да се вклучат прирачникот се фокусира прстени на објективот, од упатството леќа планината адаптери не моќ на леќа, оние леќи не ќе бидат во можност да се фокусираат.Поставување на вашата изложеност рачно или метар користење на вашата камера е Приоритет на Бленда (стоп-надолу) режим.Ако вашиот објектив нема прирачник отворот контрола прстен, леќа отворот ќе се вратите на неговата стандардна позиција, која во зависност од леќа е или запрен надолу за да нејзин најголем f-stop или ќе се отвори кон својата најмалите f-stop.Сите слики се за илустрација само.Вистински производ може да се разликува малку заради постојаните подобрувања во дизајнот.

Особините

Купувачите избираат и