.

.

PSBM Поли Mailers, 6x9 Инчен, 4000 Пак, 2.5 Мили Дебели, Превозот Плик Mailers, Бела/Сива, Само со Печат и Кора Лента

PSBM Поли Mailers, 6x9 Инчен, 4000 Пак, 2.5 Мили Дебели, Превозот Плик Mailers, Бела/Сива, Само со Печат и Кора Лента

DEN 2311.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

СОЛЗА ДОКАЗ - 2 Мили дебели 6x9 бела поли mailers имаат неверојатна издржливост при превозот поштенски, USPS, UPS-от, или Fed Ex.ВОДООТПОРЕН - Овие поли mailers 6x9 се задржи вашата содржина безбедни од вода.Се водоотпорни, ќе може да има мир на умот која на вашите производи нема да се навлажни ако се остави на елементи од страна на логистика превозникот.ЛЕСЕН - за Овие 2 Мили мејлинг кеси 6x9 се многу лесни, која го задржува превозот на трошоците на минимум.САМО ЛЕПИЛО - На 6x9 mailers функција само-запечатување кора-исклучите лента со кој се овозможува за супер брз затворање, без потреба за лента.ПУНКЦИЈА ОТПОРНИ - На поли mailer 6x9 пластични коверти се многу издржливи и да се спречи punctures, rips, и солзи.Поли Mailers : Поли mailers се популарен избор за сите e-commerce бизнис.Опремени со адхезивна лента за запечатување.Пакувањето е и едноставен и брз, обезбедување одличен начин да брод вашата стока.Не само што се тие брзо и ефикасно, но тие се, исто така, водоотпорен и подесувате-очигледно, овозможувајќи ви да брод вашата предмети самоуверено.Тие се многу евтини, лесни, и заземаат помалку простор од кутии.Тие се совршен за не-кршливи предмети.2.5 Мили Поли Mailer : Овие 2.5 Мили поли mailers се совршено решение за превозот.Посилни од нашите 2 Мили mailers, овие работи одлично кога превозот потешки и/или поостри предмети.Со вода и си игра отпор, и авто-запечатување усна со синтетичка гума лепило, овие се обезбеди безбеден и сигурен начин да брод вашата пакети.Овие mailers се исто така лесни која ќе резултира со заштеди во текот на превозот.Мастило, марки, и етикети се придржуваат и лесно може да се види на белата/сива надворешноста.Дали превозот облека, книги, или доста нешто што може да се вклопат во (големина) торба, можете да брод самоуверено користење на овие mailers!Објектот Спецификации : Усна Големина : 1.5" +/- ¼"; Хартија, Лагер : Расчисти со antistat.2.5-millimeter дебелина (+/- 5%); Одобрен од UPS-от, Fed Ex, и USPS.Затемнетост : Бизнис картичка внатре во писмото не треба да биде видлив под УВ светлина.Достапна во еден или рефус случај количини; Лепило : Синтетички каучук – Hotmelt, ½" минимум +/- 1/8".Пункција отпорни и подесувате/водоотпорен; Обезбедува одлична заштита за време на пратки.Употребливи Димензии : 6" x 9"; Бела/Сива Надворешноста, Црна Внатрешни работи (Мвр боја на писмото е предмет на промена).Се користи за да Брод Средна Тежина предмети; Висок лепило печат лента—пакети се цврсто обезбедени по 3-5 минути се запечатени.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО.ВИСТИНСКИ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА СЕ РАЗЛИКУВА ПОРАДИ ПОДОБРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ.

Особините

Купувачите избираат и