.

.

MCIGICM (10 Парчиња) 10K Ohm Breadboard Трим Potentiometer комплет со Knob за Arduino

MCIGICM (10 Парчиња) 10K Ohm Breadboard Трим Potentiometer комплет со Knob за Arduino

DEN 167.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Breadboard Трим Potentiometer Со Knob За Arduino.Прилагодливи Опсег : 0-10 K Ohm.Ротација : Прилагодлив 270 степени.Големината на телото : 0.375"x0.375"x0.19" (9.5x9.5x4.9mm).Големината на телото : 0.375" x 0.375" x 0.19" за дело (9,5 mm x 9.5 mm x 4.9 mm) Со Knob : лесен за употреба Ротација : Прилагодлив 270 степени Прилагодливи Опсег : 0-10 K Ohms.

Особините

Купувачите избираат и