.

.

Elk Риџ 3.5 Пролет Assisted Виткање Лов Џебен Нож со Клип ERA004BW Ласерски Гравирани со NDZ Перформанси во Црна и Дрво - Име Натан

Elk Риџ 3.5 Пролет Assisted Виткање Лов Џебен Нож со Клип ERA004BW Ласерски Гравирани со NDZ Перформанси во Црна и Дрво

DEN 1888.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

3.5" Нож, 8.25" Вкупна Должина. 3 CR13 Нерѓосувачки Челик Сечилото.Pakkawood Се Справи. 1000 е на висок квалитет на постојан ласерски гравирани слики предвидено од страна NDZ Перформанси.Speedsafe assisted отворањето со џеб клип.На Елен Риџ ERA004 го прави за одличен секој-ден-се носат.Со својата 3 CR13 Сребро Нерѓосувачки Челик со дебелина 3мм сечилото овој нож, исто така има вграден-во flipper, палец студ, појас/џеб клип, lanyard дупка и 4.75 во Pakkawood се справи.Кога нож е во затворена положба, ножот се одржува во место со помош на torsion извори; како корисник се однесува прирачник притисок на палецот студ за да го отворите нож, механизми, како што се torsion пролет се движи по должината на патеката во лагер и брзо да се ротира на сечилото во отворени и заклучени позиција.Pakkawood (исто така познат како Staminawood, Colorwood, Dymondwood и compreg) е комбинација на тешко дрво слоеви и смоли ги спои заедно под интензивната топлина и притисок.Повеќе слоеви комбинираат за да се создаде многу уникатна жито заврши иверица дека е инертен, посилни отколку нормално дрво, повеќе отпорни на влага и нема да искриват.Тоа ќе трае подолго и целокупната изгледа подобро, одржување на траен природни високо сјаен финиш, и секој Pakkawood модел никогаш не е сосема иста како и на следната, со секој слој обезбедување на различни слој на бои и жито и сл.Elk Риџ е Бренд-Името на Производителот на Отворено Лов Додатоци.Со над стотици фиксна-ножеви сечилото, виткање џеб ножеви, дерењето ножеви, лов ножеви, па дури и предмети, како фрлање оски или katanas, Elk Риџ е доверлив име на Висок Квалитет и Ниска Цена Ножеви.За сите ваши секој-ден-носи, отворено лов потреби, не гледам понатаму.

Особините

Купувачите избираат и