.

.

Molence 5PCS WH148 Ротари Potentiometer, 10K ohm 3PIN 15MM Линеарна Коси Potentiometer со XH2.54-3P Wire Конектор Кабел Црна Knob

Molence 5PCS WH148 Ротари Potentiometer, 10K ohm 3PIN 15MM Линеарна Коси Potentiometer со XH2.54-3P Wire Конектор Кабел

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Еден линеарен ротари potentiometer; Отпор Вредност : 10 K ohm.XH2.54-3 P : Со 200mm/7.87 инчи долго XH2.54-3 P универзална интерфејс кабел.Лесно да се поврзете со различни апликации.Knob Големина : 15 x 17mm / 0.6 инчен x 0.67 инчен; Прилагодување на отпор од страна на ротирачки вратило, и производот е опремен со knob за подобро искористување.Вредноста метод : 300°±10° Ротари.Отпор толеранција : ±20%.Апликации : Индустриска контрола, роботика, фотографски леќи, компјутер влезни уреди како што се optomechanical глувци и мишките, контролирани стрес rheometers, и ротирање радар платформи.Ротационен енкодер, исто така, повика на вратило енкодер, е електро-механички уред кој ги претвора аголна позиција или движење на окно или оска за да дигитални излезни сигнали.Ротари encoders се користи во широк спектар на апликации кои се бара следење или контрола, или и двете, на механички системи, вклучувајќи индустриски контрола, роботика, фотографски леќи, компјутер влезни уреди како што се optomechanical глувци и мишките, контролирани стрес rheometers, и ротирање радар платформи.Спецификации : Модел : WH148 Отпор : 10 KΩ Тип на : слободен Линеарна Ротари Potentiometer Материјал : метал и јаглерод филм на Вредноста метод : 300°±10° Ротари Игли : 3 Должина на Вратило : 15mm/ 0.59 инчен Линија модел : XH2.54-3 P Должина на Линија : 200mm/7.87 инчен Отпор толеранција : ±20% Температура дијапазон : -10°C - 85°C Изолација отпор : Повеќе од 100 MΩ го Издржат напонот : 1 минута AC 250 V Ротација живот : 10000 револуции Пакет Содржина : 5 PCS WH148 Ротари Potentiometer 5 PCS Црна Knob Капа 5 PCS XH2.54-3 P Wire Конектор Кабел.

Особините

Купувачите избираат и