.

.

Нијагарините Машина N61626 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiCN Заврши, Roughing и Завршна Намали, 45 Степен Хеликс, 3 Флејта, 1.5 вкупна Должина, 0.125 Сечење Дијаме?

Нијагарините Машина N61626 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, TiCN Заврши, Roughing и Завршна Намали, 45 Степен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

3 flute дизајн за неспокојот/потивко мелничката операции^Високи перформанси идеален за Периферна Мелење на алуминиум и обоени материјали^изработен од екстра-парична казна одделение карбид за ултра висока кратката руптура сила^Титаниум Carbonitride(Ti CN), овозможува оптимална крајот мелница и машинската перформанси со тоа е способност да се зголеми материјалот отстранување стапки на 3 до 5 пати поголема од онаа на соголени алатки^Центар за Сечење Крајот Мелници се дизајнирани со "Крајот на Заби" со што овие идеални за апликации како што се Профилирање, Roughing, Slotting.Нијагарините Машина е A345 серија Ti CN-обложена карбид плоштадот носот крајот мелница има три флејта и 45 степени хеликс агол, што го прави погоден за високи перформанси намалувања на алуминиум и други nonferrous материјали.45-степен хеликс обезбедува зголемена сечење акција и чип евакуација во споредба со крајот мелници со пониски хеликс агли, како што се движи вишокот материјал брзо нагоре на спирала и далеку од работното парче.На крајот мелница три флејта обезбеди подобро чип-капацитет на носивост од четири флејта и пофини финиш од две.Тие ефикасно да се отстрани вишокот на материјал од сечење област и да се обезбеди трето сечење на работ да се создаде подобрена заврши дека може да се елиминира потребата за втор завршувањето намали во некои апликации.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да биде доста директно во работното парче, како вежба малку.Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded намалувања.На заоблени област зад сечење на работ, наречен цилиндрични површини, минимизира алатка вибрации при обработка nonferrous материјали.Ова крајот мелница е најдобро одговара за периферна мелничката апликации.На Ti CN слој нуди на цврстина и отпорност на триење потребно да се машина алуминиум и други nonferrous материјали, обезбедување на поголема отпорност на триење од Калај слој.На карбид супстрат е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи брзини и обезбедување на повеќе алатка живот.Алатката е ексцентричен основно олеснување функција која овозможува подобра поддршка на зад сечење на работ од рамен релјеф, намалување на забот оштетување за време на длабоки намалувања.Сечење дијаметар толеранција е +0.000" да -0.002".Круг месо тело accommodates голем број на алатка за сопствениците.Крајот мелници се дизајнирани да се отстрани материјалот и да се создаде мулти-димензионална форми и профили.Тие имаат сечење на рабови по надворешен дијаметар и флејта дека отстрани чипови од сечење област и овозможи ладење на течности за да внесете.Ако топлина не е намалена ефективно, алатка е сечење на рабови ќе досадна и дополнителен материјал израстоци може да се случи.Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.На месо тело е крајот на алатката, што се одржа во место со алатка носителот или машина.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.Нијагарините Машина е дизајнирање и производство на прецизност сечење алатки од 1954 година. Специјализирана во областа на крајот мелници, сечење мелници, и пили, компанијата е со седиште во Њујорк и произведува своите алатки на објекти во Пенсилванија и Масачусетс.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.

Особините

Купувачите избираат и