.

.

Мулти-Боја Кристал AB Hot Fix Кристал Кристал Супер Сјај Strass Железо На Rhinestones за Помине Уметност Ткаенина Облека (Боја : 0022, Големина : SS12-1440Pcs)

Мулти-Боја Кристал AB Hot Fix Кристал Кристал Супер Сјај Strass Железо На Rhinestones за Помине Уметност Ткаенина Облека

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Rhinestones не печ, тие треба да бидат залепени (лепак не се вклучени).Кристал кристал : направен од високо-квалитет стакло материјал и мулти-фацетирани површината, тоа може да се примени за скоро било која површина, вклучувајќи ткаенини, пластични, метални, итн.Широк спектар на употреба : rhinestones се доволно за да декорирате вашиот ноктите, око шминка, телото уметност, мобилни телефони, кеси, честитки, облека, високо-mesh чорапи, чевли, свадба фустани, книги, гитари, таблети, регистарски таблички, во табела се шири или други предмети.Flatback trasparenti strass realizzati во vetro cristallino.Presentato един forme carine e belle sfaccettature da taglio.Rhinesotne Големина : ss6 ss10 ss12 ss16 ss20 ss30,Количина : SS6-SS20 1440pcs/торба , SS30 288pcs/bag SS6-SS30 микс големина 1200pcs : (SS6 - 576pcs , SS10 -288pcs , SS16-144pcs , SS20 144pcs , SS30 - 72pcs)Кристал Боја : Plating Technics : Hot fix (Точка на Топење од Лепило : Околу 130 - 160 степен)Форма : Flatback Круг Shape Material : Кристал glass Use : Фустани, Чевли,Џемпери,Ракавици,маици, Фармерки, Ранци, Чанти, Ремени,Превези, Свадба фустан,танц, облека, итн.

Особините

Купувачите избираат и