.

.

Edens Градина Fragnoia Етерично Масло, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/ Хомеопатски Ароматерапијата Миризливи Етерично Масло Синглови) 30 ml

Edens Градина Fragnoia Етерично Масло, Чиста Терапевтски Одделение (Undiluted Природни/ Хомеопатски Ароматерапијата

DEN 1222.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Карактеристика на многу масла извори од Австралија, Fragonia е лек, свежи и invigorating.Сепак, ова масло е уникатен со своите зачинета нијанси и цветни букет.За да ја подигнете својата арома, обидете се меша со еден допир на Чајно Дрво, Еукалиптус, Manuka и Kunzea.На настинка и грип не одговара за Fragonia е multitudinous терапевтски придобивки.Од нуди респираторна поддршка и fending исклучи микроби кога се пренесуваат на трети лица за зголемување на многу потребни за спиење кога се болни, Fragonia е систем за поддршка во шише.Дали ќе се спомене тоа исто така може да се намали флеки?.Жените во сопственост и семејство-управувана од 2009 година, ние лично извор секое етерично масло и суровини состојка за да се обезбеди поволни цени, без компромитирање на квалитетот.Гласаа #1 Не-МРЕЖЕН етерично масло компанија, тоа е наше задоволство да се биде на вашиот one-stop shop за сите работи на ароматерапијата.Како лидер во етерични масла индустрија, ние вредност на безбедноста, квалитетот и образование во нудат само најдобрите ароматерапијата производи.За оваа причина, ние се тестира секоја серија на етерични масла и да се обезбеди GC/MS извештаи за нашите клиенти да се обезбеди секој масло терапевтска вредност и чистота.Секој од нашите производи се стручно се формулираат и рака-истури, вклучувајќи повеќе од 200 етерични масла и синергија мешавини.Ние исто така нудиме широк спектар на природни дома и тело производи кои се вид на животната средина.Имам едно прашање за етерични масла?Нашите сертифицирани aromatherapists се среќни да даваат рака во вашиот еднакви можности патување!.Што е подобро од еден етерично масло?Мешавина од нив!Нашата колекција на синергија мешавини се специјално формулиран за специфични цели.Тука ќе најдете мешавини кои помагаат помош на вашиот имунолошки систем, промовирање на sounder спиење, се зголеми на дишењето, функционира како афродизијак и многу повеќе.Секоја комбинација е внимателно формулирана од страна на нашите експерти со користење само на етерични масла, никогаш не спојници, адитиви или синтетика.Резултатот е колекција од опојни мириси и моќни придобивките со кои се промовира подобро, поздрав живот.

Особините

Купувачите избираат и