.

.

OSFIM Алуминиумска Фолија Лента | Проводници, Висока Темп Отпорни на Топлина Foiled Лента Ролни за Поправка, Канали, Изолација, Фенови,150mmx20m

OSFIM Алуминиумска Фолија Лента | Проводници, Висока Темп Отпорни на Топлина Foiled Лента Ролни за Поправка, Канали, Изолација,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Печат & Поправка : Алуминиумска фолија селотејп се користи за поправка на метал, пластика, керамика, стакло и производи.Тоа е исто така се користи за запечатување и поправка климатизација канали, опсег худ канали и вентилација цевки.Водоотпорен & масло-доказ : Оваа лента е водоотпорен и масло-доказ, за таа да може да се користи на кујната гас печки и околу потоне за спречување на дамки и заштеди време во чистење на кујната.Топлинска Изолација & заштита од зрачење : Ставете алуминиумска фолија селотејп за надвор од цевка за изолација и продолжување на работниот век на цевка.Тоа е исто така анти-зрачење алатка, која се користи за да се заврши електронски материјали, штит зрачење и да се спречи пречки.Издржливи & силна адхезија : Алуминиумска фолија лента има добра запечатување и еластичност, затегнувачка кршење на отпорот, трајни употреба, силна лепливоста во повеќето опкружувања и температура.Пакетот вклучува : пакетот содржи 1 тек на алуминиумска фолија лента.Ако имате прашања, ве молиме контактирајте со нас веднаш и ние ќе дознаам начин да се справи со вашето прашање, како е можно поскоро.Опис на производот : 100% сосема нов и Висок Температура Отпорни на Топлина Лента Алуминиумска Фолија селотејп.Оксидација отпор, термички проводници (помагање на ладење/греење ефикасност), топлина и светлина рефлексивни.Овој Метален Печка селотејп за HVAC е одлична за запечатување топла и ладна ќелија воздух канали, репарација на метални шевовите и изолациони алуминиумски канал цевки.Име : Алуминиумска фолија дуктус tape Colour : Silver Width : 48mm/60mm/80mm/100mm/200mm Length : Околу 20 милиони/66ft Thickness : За 0.1 mm Material : Трајни алуминиумска фолија и silicone Package содржина : 1*Алуминиумска фолија tape Warranty : Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил директно на.

Особините

Купувачите избираат и