.

.

Пескарење Бендови, Помине Уметност Полирање Мелење Главата Пескарење Прстени, Нокти Посветен Главата Мелење Помине Вежба Битови Мелница Бендови Полирач Песок Нок

Пескарење Бендови, Помине Уметност Полирање Мелење Главата Пескарење Прстени, Нокти Посветен Главата Мелење Помине Вежба

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОМИНЕ УМЕТНОСТ МЕЛНИЦА ПЕСКАРЕЊЕ БЕНДОВИ : Неколку бои на полирање глава се опционални, можете да изберете во зависност од изборот.Мала тежина и во мали димензии, лесно за чување и го носат, може да ви помогне многу за нокти работа, парична казна ронки пескарење бендови се ви овозможи да се направи нокти уметнички дела во секое време секаде.помине уметност уметник и, исто така, лична употреба.Совршен додаток за вашиот помине уметност вежба.ПРОФЕСИОНАЛНИ ПЕСКАРЕЊЕ БЕНДОВИ : Sandpaper со висока цврстина, отпорност на триење, кои нема да се распадне при користење.Може да полски природни нокти и вештачки нокти, отстранете помине во прав и лак гел, итн.Се користи за мелење, обликување, скратување и полирање сите помине уметност и exfoliating кутикулите.ПОМИНЕ УМЕТНОСТ DIY МЕЛНИЦА ПЕСКАРЕЊЕ БЕНДОВИ : Ова пескарење бендови може да се постигне насочуваат професионални работни места, како што се резба, гравирање, мелење, рутирање, изостри на доградба на акрилни нокти, пескарење, полски ноктите, отстранете гел ноктите се натопи во прав поли помине гел и така натаму, погоден за природни нокти како и вештачки нокти, голем алат за секоја професионална или почетник.УНИКАТЕН ДИЗАЈН : Наменета за брусење и средување на ноктите, ќе ги пазите нокти убави и уредни.Употреба на високо квалитетни парична казна песок, не е лесно да се откажат од песок, можете да ги користите по волја.Песок површина се користи за полски помине нерамна површина место, издржлив, лесен за ракување.Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ : Тоа може да заштедите пари и време.Овој сет за нокти вежба битови со пескарење бендови е соодветна за нокти салон за убавина продавница, бањата или DIY дома помине уметност, маникир и педикир, голем алат за секоја професионална или почетник.Наменета за брусење и средување на ноктите, ќе ги пазите нокти убави и уредни.Песок површина се користи за полски помине нерамна површина место, издржлив, лесен за ракување.Употреба на високо квалитетни парична казна песок, не е лесно да се откажат од песок, можете да ги користите по волја.Неколку бои на полирање глава се опционални, можете да изберете во зависност од изборот.Мала тежина и во мали димензии, лесно за чување и го носат, може да ви помогне многу за нокти работа.

Особините

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Nail Sanding Band
Material:
Resin
Optional Color:
Pink, Blue, Brown, Red, Green
Type&Size:
Approx. 16 x 25mm / 0.6 x 1.0in
Package List:
10 x Sanding Band :
1 x Spindle :

Купувачите избираат и